Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Winnik: Byliśmy blisko sprowadzenia Artura Szalpuka

Wojciech Winnik: Byliśmy blisko sprowadzenia Artura Szalpuka

fot. Miłosz Kozakiewicz - Ślepsk Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki podpisał nowy kontrakt z belgijskim przyjmującym Kevinem Klinkenbergiem i skompletował już 14-osobowy zespół na drugi w swojej historii sezon PlusLigi. – W kadrze mamy 16 zawodników – przypomina Wojciech Winnik, prezes   suwalskiego klubu. – Mateusz Laskowski i Jakub Krupiński zostaną wypożyczeni do BAS-u Białystok, beniaminka I ligi.

Trener Andrzej Kowal będzie miał do dyspozycji dziesięciu siatkarzy, z którymi pracował już w poprzednim sezonie oraz czterech sprowadzonych tego lata. – Byliśmy blisko sprowadzenia Artura Szalpuka – opowiada Wojciech Winnik.Przez pandemię nie stać nas jednak na kontraktowanie mistrzów świata.Utworzona ubiegłego lata spółka MKS Ślepsk Malow Suwałki w minionym sezonie miała przedostatni od końca budżet w PlusLidze, a rok 2019 zakończyła ze stratą sięgającą 400 tys. zł.  – Wszystkie kluby PlusLigi za ubiegły sezon otrzymają od Polskiej Ligi Siatkówki S.A. i Polsatu po 420 tys. zł, liczymy na większe wsparcie samorządu województwa, mamy pięciu nowych partnerów i przeprowadzone rozmowy z dotychczasowymi sponsorami   – opowiada szef biało-niebieskich. – Na początku tego roku myśleliśmy o zwiększeniu budżetu nawet o 50 proc., ale koronawirus zniweczył te plany. Jest jednak szansa, że utrzymamy dotychczasowy poziom finansowy. Cel sportowy zostanie sprecyzowany po sprawdzeniu, jaką siłą będą dysponować poszczególni przeciwnicy. Zadanie minimum to spokojne utrzymanie, realny może być awans do czołowej ósemki i gra w play-off.

Duża część zespołu przeszła już badania medyczne i rozpoczęła przygotowania, w tym do turnieju 4-osobowej siatkówki plażowej. Wszyscy zagraniczni gracze mają zameldować się w Suwałkach do 17 lipca i zajęcia ruszą już pełną parą. – Przed nami dużo gier kontrolnych, a 22 i 23 sierpnia w Suwałki Arenie zostanie rozegrany silnie obsadzony i transmitowany przez Polsat Sport Memoriał Józefa  Gajewskiego – informuje prezes Ślepska Malowu. W tegorocznym turnieju na cześć nieżyjącego od 10 lat prezydenta Suwałk weźmie udział 5 drużyn: Verva Warszawa, Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn, ukraiński Barkom Każany Lwów i Ślepsk Malow Suwałki.

Autor: Wojciech Drażba – więcej w serwisie suwalki24.pl

źródło: suwalki24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved