Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Wojciech Szwed: Z takich szans trzeba korzystać

fot. Jastrzębski Węgiel

Czwartym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla został Wojciech Szwed. – Jestem bardzo wdzięczny klubowi, że taką szansę otrzymałem. Ranga tego klubu, możliwość rozwoju i trenowania z najlepszymi, to czynniki decydujące przy wyborze oferty Jastrzębskiego Węgla – przyznał 21-letni przyjmujący.

Pierwszym pozyskanym Polakiem przez Jastrzębski Węgiel został Wojciech Szwed. Dla młodego przyjmującego to powrót do Jastrzębia Zdroju. – Szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się, że Jastrzębski Węgiel zwróci się do mnie z propozycją powrotu do klubu. Kiedy to się stało, to tak naprawdę od razu podjąłem decyzję. Nie zastanawiałem się ani chwili, bo z takich szans trzeba korzystać. Jestem bardzo wdzięczny klubowi, że taką szansę otrzymałem. Ranga tego klubu, możliwość rozwoju i trenowania z najlepszymi, to czynniki decydujące przy wyborze oferty Jastrzębskiego Węgla – przyznał Wojciech Szwed.Na pewno będzie lekki stres, ale to będzie szatnia z najwyższej półki, bo gracze, którzy tutaj są w tym sezonie, to liga światowa. Cieszę się, że będę mógł z nimi rywalizować – powiedział przyjmujący, który będąc siatkarzem grup młodzieżowych jastrzębskiego klubu, miał również okazję zadebiutować w PlusLidze. – Te wspomnienia, które mam, cały czas nimi żyję, nikt mi ich nie zabierze. Byłem jeszcze wtedy juniorem, miałem okazję trenować z pierwszą drużyną. To był bardzo dobry czas, bardzo rozwinął mnie jako zawodnika i człowieka. Jestem wdzięczny za ten czas, który otrzymałem – podkreślił Szwed.

Przez ostatnie dwa sezony przyjmujący występował na zapleczu PlusLigi. W minionych rozgrywkach był graczem MCKiS-u Jaworzno, który spadł z I ligi. W sezonie 2020/2021 wszedł na boisko w 83 setach, zdobywając 240 punktów. – Ten czas, który spędziłem na zapleczu PlusLigi, to przede wszystkim czas rozwoju mentalnego, fizycznego. Przede wszystkim nauczyłem się grać w siatkówkę na boisku nie jako rezerwowy czy junior. Mogłem doświadczyć seniorskiej siatkówki w najlepszy możliwy sposób – stwierdził Szwed. – Każda minuta na boisku to jest już jakiś rozwój, kroczek do przodu. Tych minut spędziłem sporo, niczego nie żałuję. Jeśli miałbym jeszcze raz powtórzyć ten czas, to byłbym gotów pójść i dać z siebie wszystko na boisku – dodał.

Wcześniej klub ogłosił, że w składzie zostają dwaj przyjmujący – Tomasz Fornal i Rafał Szymura. Na tę pozycję zakontraktowano również Tine Urnauta. Jaką rolę Wojciech Szwed widzi dla siebie w mistrzowskim zespole? – Doskonale zdaję sobie sprawę, że osoby, które są w zespole na mojej pozycji, przewyższają mnie doświadczeniem i umiejętnościami, ale wierzę, że jeśli dostanę szansę, to będę ją wykorzystywał a podczas treningów będę starał się dążyć do poziomu, jaki prezentują starsi zawodnicy i będę czerpać od nich jak najwięcej się da. Osoby, które są w tym zespole, stanowią dla mnie autorytet – zakończył Wojciech Szwed.

źródło: Jastrzębski Węgiel - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę