Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Wojciech Serafin przed PP: Wszystko może się zdarzyć

Wojciech Serafin przed PP: Wszystko może się zdarzyć

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie będziemy mieć niczego do stracenia, za to będziemy mieć w sobie dużo luzu. W takiej sytuacji gra się lepiej i pokazuje dużo więcej z tego, co się potrafi – powiedział przed ćwierćfinałem Pucharu Polski Wojciech Serafin, trener MKS-u Będzin, który zagra z Aluron CMC Wartą Zawiercie.

MKS Będzin ze sportową złością wkroczył w 2023 rok. W styczniowych spotkaniach TAURON1.Ligi pokonał BAS Białystok (3:0), KPS Siedlce (3:0) i Chemeko-System Gwardię Wrocław (3:1), a w IV rundzie Pucharu Polski wyeliminował Exact Systems Norwid Częstochowa (3:1). Finałem miesiąca będzie mecz z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. – Teraz to my nie będziemy mieć niczego do stracenia, za to będziemy mieć w sobie dużo luzu. W takiej sytuacji gra się lepiej i pokazuje dużo więcej z tego, co się potrafi. Jest to moment, w którym zawodnicy mogą zaprezentować pełnię swoich umiejętności. Nie powiem, że presja faworyta paraliżuje, ale zabiera zwykle coś, co wychodzi na treningach, a na meczach już niekoniecznie. To będzie jedno spotkanie, w którym wszystko może się zdarzyć. Nie obawiamy się jutra – powiedział szkoleniowiec będzinian, Wojciech Serafin.W grudniu 2021 roku zawiercianie gościli w Będzinie w ramach 1/16 finału krajowego pucharu, wówczas pokonali MKS w trzech setach. Kacper Gonciarz, Brandon Koppers, Jakub Rohnka, Maciej Ptaszyński, Łukasz Swodczyk, Artur Ratajczak i Kajetan Marek doskonale pamiętają tamto spotkanie. – To tylko na plus. Oni zdobyli już pewne doświadczenie w grze z takim rywalem i mogą powiedzieć, że „Nie taki diabeł straszny, jak go malują”. W Zawierciu też grają ludzie, którzy mają słabsze momenty i popełniają błędy. W tym sezonie zagrali już bardzo dużo meczów, a ostatnie wyniki nie były dla nich satysfakcjonujące, mimo to są dobrym zespołem i zdecydowanym faworytem wtorkowego meczu – dodał „Serek”.

W starciu z wrocławską Gwardią kontuzji nabawił się Mateusz Frąc, który z pomocą kolegów opuścił boisko. Mimo wcześniejszych obaw, nie można wykluczyć występu atakującego w pucharowym boju przeciwko drużynie z PlusLigi. – Wczoraj trenował delikatnie, zobaczymy jak to będzie wyglądało dziś i jutro, na pewno każdy dzień coś zmienia. Najważniejsze, żeby się wyleczył – podkreślił trener.

Problemy zdrowotne nie omijają również ekipy z Zawiercia. Od kilku tygodni Warta musi  radzić sobie bez kontuzjowanego Santiago Dananiego, do którego w ubiegłym tygodniu dołączył Uroš Kovačević. Przyjmującemu podczas meczu Ligi Mistrzów w Berlinie odnowił się uraz pleców. – W ostatnim meczu w Katowicach nie zagrali, jednak przygotowujemy się na wszystkich. Mamy jeden schemat analizy, ale kilka planów na grę. Za każdym razem to jest coś innego, bo każdy rywal ma swoje plusy i minusy, każdego staramy się w jakiś sposób złapać – zakończył Wojciech Serafin.

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę