Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Serafin: Myślę, że to godny rywal

Wojciech Serafin: Myślę, że to godny rywal

fot. Klaudia Piwowarczyk

Już w sobotę pierwszy mecz fazy play-off we własnej hali rozegrają siatkarze MKS-u Będzin. Ich rywalem będzie Krispol Września. Zaczniemy od przyjęcia ich tutaj u nas w Będzinie, więc skupiamy się na tym meczu, a później będziemy się skupiać co dalej. Myślę, że to godny rywal – powiedział Wojciech Serafin.

MKS Będzin zakończył fazę zasadniczą zwycięstwem 3:2 nad Legią Warszawa. Już wcześniej będzinianie zapewnili sobie 2. miejsce w fazie zasadniczej. Z 30 spotkań będzinianie przegrali 7, gromadząc na swoim koncie 67 oczek. W fazie play-off będzinianom przyjdzie zmierzyć się z Krispolem Września, który ostatecznie z 50 punktami na swoim koncie uplasował się na 7. lokacie. Wrześnianie wygrali 16 meczów w tym sezonie, kilkukrotnie sprawiając niespodzianki.Pierwszy mecz między tymi zespołami w fazie play-off zaplanowano na 9 kwietnia w Będzinie. Ćwierćfinały I ligi grane są do dwóch zwycięstw. 13 kwietnia drużyny zmierzą się we Wrześni, a ewentualny trzeci mecz może odbyć się trzy dni później, ponownie w Będzinie. Ostatnio wrześnianie zaliczyli serię trzech porażek, przed którą odnieśli 7 zwycięstw z rzędu. Będzinianie w ostatnim czasie przegrali tylko jeden mecz – z BBTS-em Bielsko-Biała.

Tylko trzy zespoły wygrały w tym sezonie w Będzinie – 3:0 Aluron CMC Warta Zawiercie w Pucharze Polski, zaś 3:2 Chrobry Głogów i BBTS Bielsko-Biała. Wrześnianie byli blisko wygrania w z MKS-em w ich hali, ale ostatecznie ulegli w tie-breaku. U siebie podopieczni trenera Kardasa przegrali 1:3, ale wtedy po raz pierwszy grali w nowej dla nich i większej hali we Wrześni, bowiem ich dotychczasowy obiekt jest wykorzystywany do pomocy Ukraińcom.

Doświadczony rozgrywający Piotrek Lipiński, który naprawdę świetnie potrafi prowadzić grę, trudny teren. Teraz graliśmy w sali, w której oni też grali pierwszy raz i za dużo tam nie trenowali, nie wiem, gdzie nam przyjdzie grać w fazie play-off czy w tej małej sali, która jest naprawdę ich wielkim atutem. Zaczniemy od przyjęcia ich tutaj u nas w Będzinie, więc skupiamy się na tym meczu a później będziemy się skupiać co dalej. Myślę, że to godny rywal – powiedział Wojciech Serafin.

Zwycięzca tej pary w półfinale zmierzy się z lepszym zespołem rywalizacji Chemeko-System Gwardii Wrocław z Polskim Cukrem Avią Świdnik.

źródło: MKS Będzin - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę