Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Serafin: Będziemy się starali wprowadzić nową jakość

Wojciech Serafin: Będziemy się starali wprowadzić nową jakość

fot. siatkakielce.pl

– Chcielibyśmy stworzyć kolektyw, który będzie się cieszył ze zwycięstw oraz doceniał miejsce, w którym jesteśmy. Mam na myśli nową halę i warunki, jakie zostały stworzone w Będzinie do uprawiania siatkówki. Mamy doskonałych kibiców, wiec naszym celem jest również przywrócenie uśmiechu na ich twarzach – powiedział pytany o cele zespołu na nowy sezon szkoleniowiec będzińskiego pierwszoligowca Wojciech Serafin.

MKS Będzin po spadku z PlusLigi przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową. W drużynie zostało zaledwie trzech siatkarzy, zmienił się również trener zespołu. – Zadanie jest o tyle trudne, że znajdujemy się w ciężkim czasie dla sportu z powodu pandemii. Po spadku z PlusLigi przyszedł czas na zmiany i w związku z tym będziemy się starali wprowadzić nową jakość. Jesteśmy jednak dobrej myśli i mamy nadzieję, że nadchodzący sezon będzie bardziej regularny niż poprzedni – powiedział Wojciech Serafin.Włodarze klubu zbudowali ciekawy skład, w którym nie brakuje doświadczonych pierwszoligowców oraz siatkarzy zagranicznych. – Chcielibyśmy stworzyć kolektyw, który będzie się cieszył ze zwycięstw oraz doceniał miejsce, w którym jesteśmy. Mam na myśli nową halę i warunki, jakie zostały stworzone w Będzinie do uprawiania siatkówki. Mamy doskonałych kibiców, wiec naszym celem jest również przywrócenie uśmiechu na ich twarzach. W końcu to dla nich właśnie gramy – powiedział trener. Kibice liczą jednak na rychły powrót do PlusLigi. – Bardzo trudno było zbudować zespół po ostatnim sezonie. Nadszarpnięte zaufanie nie ułatwiało rozmów z zawodnikami i menedżerami. Jeśli wszystko będzie się układało tak jak do tej pory, to jestem przekonany, że nadejdzie moment, w którym siądziemy do rozmów i stwierdzimy, że jesteśmy gotowi na walkę o awans do PlusLigi – podkreślił szkoleniowiec.

Przez cały czas grania w PlusLidze MKS Będzin swoje mecze rozgrywał w hali w Sosnowcu. Miejsce rozgrywania spotkań ulegnie w końcu zmianie i będzinianie wrócą do swojego miasta, bowiem ukończona została budowa nowej hali. Pierwsze mecze ligowe podopieczni trenera Serafina rozgrywać będą jednak na wyjeździe a dopiero 4. kolejce spotkaniem z Norwidem Częstochowa zainaugurują granie we własnym obiekcie. – To będzie nasz pierwszy oficjalny mecz ligowy w Będzinie. Norwid to mocny zespół prowadzony przez Piotra Gruszkę i kandydat do awansu. Będziemy chcieli zaprezentować się jak najlepiej przed będzińską publicznością i mam nadzieję, że kibice uświetnią to widowisko, zasiadając w komplecie na trybunach – przyznał Serafn.

źródło: sportdziennik.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę