Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wojciech Kurczyński zrezygnował z funkcji pierwszego trenera #VolleyWrocław

Wojciech Kurczyński zrezygnował z funkcji pierwszego trenera #VolleyWrocław

fot. Michał Szymański

Wojciech Kurczyński nie jest już trenerem #VolleyWrocław. Dotychczasowy trener sam złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Zarząd klubu z Dolnego Śląska przyjął jego dymisję. W najbliższym meczu #VolleyWrocław – E.Leclerc MOYA Radomka Radom wrocławski zespół poprowadzi dotychczasowy drugi trener – Dawid Murek.

Wojciech Kurczyński rozpoczął swoją trenerską przygodę z siatkówką od pracy z młodzieżą w 2008 roku. Od tego czasu przeszedł wszystkie szczeble kariery. Z wrocławskimi siatkarkami współpracuje od siedmiu sezonów. W latach 2013-2016 był statystykiem drużyny, która święciła wtedy największe sukcesy – wicemistrzostwo Polski (2014) i brązowy medal mistrzostw kraju (2016). Przez kolejne trzy sezony pełnił funkcję drugiego trenera, a od sezonu 2019/2020 zastąpił Marka Solarewicza, zostając pierwszym szkoleniowcem #VolleyWrocław. Z wrocławską drużyną w debiutanckim sezonie utrzymał się w ekstraklasie. Zarząd klubu zaproponował Wojciechowi Kurczyńskiemu pracę z seniorkami również w tym sezonie.– Po analizie dotychczasowych wyników zespołu uznałem, że są one niesatysfakcjonujące. Mając na względzie dobro drużyny oraz klubu uznałem, że zespół potrzebuje radykalnych działań. Czuję również, że formuła mojej współpracy z tą grupą została wyczerpana. Podjąłem decyzję o rezygnacji z dalszego prowadzenia zespołu. Być może to da zawodniczkom impuls do lepszej gry, która wpłynie pozytywnie na postrzeganie i pozycję #VolleyWrocław. Dziękuję wszystkim pracownikom klubu za dotychczasową współpracę. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję jeszcze razem działać – powiedział Wojciech Kurczyński, były już trener #VolleyWrocław.

Do decyzji szkoleniowca odniósł się prezes wrocławskiego klubu. – Decyzja Wojtka była zapewne bardzo trudna, ale szanuję ją i akceptuję. Postawiliśmy przed trenerem ambitne zadanie awansu do play-off i w pełni rozumiemy jego stanowisko w związku z pozycją #VolleyWrocław w tabeli. Dziękujemy Wojtkowi za wszystko, co zrobił dla naszego klubu. Cały czas będziemy powtarzać, że ten klub jest także Wojtka i mamy nadzieję na współpracę w przyszłości, ponieważ jest to trener o ogromnej wiedzy i człowiek o dużej kulturze – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A. W najbliższym meczu #VolleyWrocław – E.Leclerc Radomka Radom wrocławski zespół poprowadzi dotychczasowy drugi trener – Dawid Murek.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved