Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wojciech Kurczyński: Pierwsze treningi siatkarskie uzupełnieniem siłowni

Wojciech Kurczyński: Pierwsze treningi siatkarskie uzupełnieniem siłowni

fot. Łukasz Krzywański

– Pierwsze treningi siatkarskie będą pełniły rolę uzupełniającą dla pracy wykonywanej na siłowni i stadionie. Taki system pracy będzie obowiązywał przez pierwszą część przygotowań, czyli jakieś 3-4 tygodnie. W tym okresie głównym naszym celem jest zabezpieczenie przed kontuzjami oraz przygotowanie fizyczne siatkarek do obciążeń treningowych i meczowych w nadchodzącym sezon – powiedział Wojciech Kurczyński. Jego podopieczne rozpoczęły już okres przygotowawczy do sezonu TAURON ligi.

Siatkarki #Volley Wrocław rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy. Na zajęciach brakuje jedynie Izabeli Rapacz. – Na ten moment pod okiem trenera przygotowania motorycznego pracuje 14 siatkarek. Brakuje tylko Izy Rapacz, która nadal przebywa w USA, gdzie realizuje zdalnie podobny program treningowy, jak dziewczyny tutaj na miejscu. Iza dołączy do nas pod koniec lipca – skomentował Wojciech Kurczyński.Ze względu na epidemię koronawirusa rozgrywki zakończyły się wcześniej, siatkarki miały sporą przerwę, dlatego pierwsze zajęcia muszą przebiegać spokojnie. – Pierwsze treningi siatkarskie będą pełniły rolę uzupełniającą dla pracy wykonywanej na siłowni i stadionie. Taki system pracy będzie obowiązywał przez pierwszą część przygotowań, czyli jakieś 3-4 tygodnie. W tym okresie głównym naszym celem jest zabezpieczenie przed kontuzjami oraz przygotowanie fizyczne siatkarek do obciążeń treningowych i meczowych w nadchodzącym sezon – powiedział trener wrocławianek.

Sztab szkoleniowy ma już plan na drugą cześć przygotowań oraz przedsezonowe sparingi. – Drugi etap przygotowań ruszy na przełomie lipca i sierpnia. Będzie to moment, w którym rozpoczniemy właściwe przygotowania do sezonu 2020/2021. W tym okresie będziemy zdecydowanie więcej pracować siatkarsko oraz rozegramy mecze sparingowe. Ogólny plan spotkań towarzyskich już mamy, teraz pozostała kwestia dopięcia szczegółów. Myślę, że niedługo będziemy mogli przedstawić więcej informacji na ten temat – dodał opiekun #Volley Wrocław.

Ekipa z Dolnego Śląska będzie jednym z uczestników Ligi Letniej, mecze eliminacyjne zagra w Krakowie. Co o występach na plaży sądzi Wojciech Kurczyński? – Pod koniec pierwszego etapu przygotowań, czyli 24 lipca zagramy w Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Będzie to świetna okazja do przypomnienia o siatkówce halowej w letnim, plażowym otoczeniu, ponieważ Liga Letnie to mieszanka siatkówki halowej i plażowej. Myślę, że będzie ciekawie, a zarazem zabawnie. Natomiast dla nas to trafna forma zwieńczenia tego pierwszego okresu, w którym siatkówka pełni rolę pozytywnego uzupełnienia treningu motorycznego – zakończył

źródło: #VolleyWrocław

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved