Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wojciech Kurczyński: Czuję się ważną częścią #Volley’a

Wojciech Kurczyński: Czuję się ważną częścią #Volley’a

fot. Łukasz Krzywański

– Jestem związany z tym klubem od wielu lat. Znam go od podstaw, wiem jak funkcjonuje. Zwyczajnie czuję się jego mocną i ważną częścią, która może pomóc mu stawać się coraz mocniejszym ośrodkiem siatkarskim w Polsce – powiedział Wojciech Kurczyński, który nadal będzie trenerem #VolleyWrocław.

#VolleyWrocław powoli zaczyna odkrywać karty przed nowym sezonem. Wiadomo już, że nie dojdzie do zmian na ławce trenerskiej dolnośląskiego klubu, bowiem nadal wciąż jego trenerem będzie Wojciech Kurczyński.Jestem związany z tym klubem od wielu lat. Znam go od podstaw, wiem jak funkcjonuje. Zwyczajnie czuję się jego mocną i ważną częścią, która może pomóc mu stawać się coraz mocniejszym ośrodkiem siatkarskim w Polsce – powiedział Wojciech Kurczyński.Na razie oficjalnie jeszcze niewiele wiadomo o składzie w jakim w kolejnych rozgrywkach zagra wrocławski zespół. Na pewno wciąż w jego barwach występowała będzie Natalia Murek. Kolejne karty mają być odkrywane w najbliższych dniach. – Właściwie zakończyliśmy już budowanie zespołu pod kątem wyboru kandydatek do gry. Tak naprawdę teraz są dopinane sprawy formalne, które są już w gestii prezesa. Personalnie wszystko jest już dopięte na przedostatni guzik – zadeklarował szkoleniowiec #Volley’a.

Nie ukrywa on, że okres spędzony w kwarantannie wywołanej pandemią koronawirusa miał swoje dobre strony. – Jak ktoś jest z natury introwertykiem i domatorem takim jak ja, to nie odczuwał znacząco uwięzienia w czterech ścianach pod kątem psychologicznym. Na pewno od strony codziennego funkcjonowania widziałem też więcej plusów kwarantanny niż minusów, bo miałem czas na to, aby zająć się dziećmi, nadrobić czas spędzony z rodziną. Natomiast jeśli chodzi o aspekt pracy trenerskiej, to kiedy było już wiadomo, że sezon się zakończył, mogliśmy przystąpić do planowaniu nowego sezonu – podkreślił Kurczyński.

Odniósł się także do planu przygotowawczego wrocławskiej drużyny. W związku z długim okresem bez treningów i wcześniejszym startem rozgrywek #Volley przygotowania do sezonu zacznie już na początku lipca. – Rozgrywki w tym roku mają ruszyć wyjątkowo wcześnie, bo 18-19 września, więc siłą rzeczy przygotowania też muszą zacząć się wcześniej. Dlatego też w porozumieniu z trenerem przygotowania motorycznego uznaliśmy, że ze względu na to, że tak długi okres był bez treningów, to musimy o wiele więcej czasu poświęcić na nadrobienie tych zaległości. Na pewno więc przygotowania będą wydłużone, żeby siatkarki dobrze zaadaptowały się do treningów siatkarskich. Przygotowania planujemy zacząć 2 lipca – zakończył Wojciech Kurczyński.

źródło: opr. własne, Volley Wrocław TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę