Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wojciech Kurczyński: Czuję się ważną częścią #Volley’a

Wojciech Kurczyński: Czuję się ważną częścią #Volley’a

fot. Łukasz Krzywański

– Jestem związany z tym klubem od wielu lat. Znam go od podstaw, wiem jak funkcjonuje. Zwyczajnie czuję się jego mocną i ważną częścią, która może pomóc mu stawać się coraz mocniejszym ośrodkiem siatkarskim w Polsce – powiedział Wojciech Kurczyński, który nadal będzie trenerem #VolleyWrocław.

#VolleyWrocław powoli zaczyna odkrywać karty przed nowym sezonem. Wiadomo już, że nie dojdzie do zmian na ławce trenerskiej dolnośląskiego klubu, bowiem nadal wciąż jego trenerem będzie Wojciech Kurczyński.Jestem związany z tym klubem od wielu lat. Znam go od podstaw, wiem jak funkcjonuje. Zwyczajnie czuję się jego mocną i ważną częścią, która może pomóc mu stawać się coraz mocniejszym ośrodkiem siatkarskim w Polsce – powiedział Wojciech Kurczyński.Na razie oficjalnie jeszcze niewiele wiadomo o składzie w jakim w kolejnych rozgrywkach zagra wrocławski zespół. Na pewno wciąż w jego barwach występowała będzie Natalia Murek. Kolejne karty mają być odkrywane w najbliższych dniach. – Właściwie zakończyliśmy już budowanie zespołu pod kątem wyboru kandydatek do gry. Tak naprawdę teraz są dopinane sprawy formalne, które są już w gestii prezesa. Personalnie wszystko jest już dopięte na przedostatni guzik – zadeklarował szkoleniowiec #Volley’a.

Nie ukrywa on, że okres spędzony w kwarantannie wywołanej pandemią koronawirusa miał swoje dobre strony. – Jak ktoś jest z natury introwertykiem i domatorem takim jak ja, to nie odczuwał znacząco uwięzienia w czterech ścianach pod kątem psychologicznym. Na pewno od strony codziennego funkcjonowania widziałem też więcej plusów kwarantanny niż minusów, bo miałem czas na to, aby zająć się dziećmi, nadrobić czas spędzony z rodziną. Natomiast jeśli chodzi o aspekt pracy trenerskiej, to kiedy było już wiadomo, że sezon się zakończył, mogliśmy przystąpić do planowaniu nowego sezonu – podkreślił Kurczyński.

Odniósł się także do planu przygotowawczego wrocławskiej drużyny. W związku z długim okresem bez treningów i wcześniejszym startem rozgrywek #Volley przygotowania do sezonu zacznie już na początku lipca. – Rozgrywki w tym roku mają ruszyć wyjątkowo wcześnie, bo 18-19 września, więc siłą rzeczy przygotowania też muszą zacząć się wcześniej. Dlatego też w porozumieniu z trenerem przygotowania motorycznego uznaliśmy, że ze względu na to, że tak długi okres był bez treningów, to musimy o wiele więcej czasu poświęcić na nadrobienie tych zaległości. Na pewno więc przygotowania będą wydłużone, żeby siatkarki dobrze zaadaptowały się do treningów siatkarskich. Przygotowania planujemy zacząć 2 lipca – zakończył Wojciech Kurczyński.

źródło: opr. własne, Volley Wrocław TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved