Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wojciech Kurczyński: Chodziło o to, żeby już pograć w siatkówkę

Wojciech Kurczyński: Chodziło o to, żeby już pograć w siatkówkę

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki #VolleyWrocław  w ostatnich dniach miały okazję wspólnie trenować i sparować z zespołem z Bielska-Białej. W obu grach kontrolnych lepsze okazały się bielszczanki. – To było nasze pierwsze granie po długiej przerwie, nie chciałem odbierać zawodniczkom tego, żebyśmy już grali w siatkówkę nawet kosztem niedopracowania pewnych drobiazgów. Chodziło o to, żeby już pograć w siatkówkę i ten cel też zrealizowaliśmy – powiedział trener Wojciech Kurczyński.

 Wspólne treningi i sparing z BKS-em Bielsko-Biała były pierwszymi dla #VolleyWrocław po dłuższej przerwie. – Celem było pracować nad blokiem, freeballem i nad ogólnym rytmem gry. To było nasze pierwsze granie po długiej przerwie, nie chciałem odbierać zawodniczkom tego, żebyśmy już grali w siatkówkę nawet kosztem niedopracowania pewnych drobiazgów.  Chodziło o to, żeby już pograć w siatkówkę i ten cel też zrealizowaliśmy – powiedział trener Wojciech Kurczyński. 

Szkoleniowiec pokusił się o ocenę postawy swoich podopiecznych. – Jak na moment przygotowań, w którym się znajdujemy oceniam granie dobrze. Przed sparingiem mówiłem, że celem nie będzie to, jak się zaprezentujemy w stosunku do BKS-u, ale w stosunku do naszej gry z dnia poprzedniego. Celem było, abyśmy zaprezentowali się lepiej, zwłaszcza w tych elementach, które były dla nas kluczowe. Wyglądało to zdecydowanie lepiej, niż wczoraj, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość – powiedział. Opowiedział także o planach pracy na następne dni. – Przede wszystkim pracy nad tym, z czym jeszcze się nie zapoznaliśmy w tym momencie. Kwestia poprawy przyjdzie dopiero, jeżeli coś zaczniemy ćwiczyć i wdrażać w swoją grę. Mówię tutaj o systemach blok-obrona dla różnych kombinacji. W kolejnych sparingach będziemy sobie dalej utrwalać to, co już wypracowaliśmy, plus wdrażać i weryfikować to, co wypracujemy na treningu w poniedziałek.

Przed wrocławiankami kolejne gry kontrolne. – Sparingi już we wtorek i w środę z ŁKS-em  Łódź i MKS-em Kalisz. Oba odbędą się we Wrocławiu – poinformował opiekun #VolleyWrocław.

źródło: #VolleyWrocław - YouTube, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved