Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Jurkiewicz: Przygotowujemy się na różne scenariusze

Wojciech Jurkiewicz: Przygotowujemy się na różne scenariusze

fot. bydgoszcz.pl

W Viśle Bydgoszcz nadal będą występować środkowy Janusz Gałązka i libero Tomasz Bonisławski. Wcześniej na pozostanie w drużynie, z umową aż trzyletnią, zdecydował się rozgrywający Michal Masny. Trener Visły Marcin Ogonowski ma także czwartego gracza – rezerwowego atakującego Pawła Cieślika.

Czy w I lidze Visła będzie miała zespół oparty na zawodnikach występujących w poprzednim sezonie? – Na razie tak to wygląda, ale rozmawiamy także z zawodnikami, których nie było u nas w poprzednim sezonie albo dawniej grali – odpowiada Wojciech Jurkiewicz, prezes bydgoskiego klubu.Przyznam, że rozmowy nie toczą się w standardowym trybie, do którego wcześniej się przyzwyczailiśmy. Nie wiemy przecież np., czy zapowiadany początek rozgrywek w I lidze nastąpi rzeczywiście we wrześniu. Wiele się może jeszcze zdarzyć. Przygotowujemy się na różne scenariusze. Jeśli termin się nie zmieni, początek przygotowań nastąpi pod koniec lipca, więc do tego czasu skład powinien być gotowy – mówi Jurkiewicz.

W poprzednim, niezakończonym sezonie w I lidze zdecydowanie najlepsza była Stal Nysa, która zgłosiła chęć gry w PlusLidze. Wtedy grało w Stali wielu zawodników znanych z ekstraklasy: Maciej Zajder, Bartosz Bućko i trzej byli siatkarze grający dawniej w Bydgoszczy: Bartosz Krzysiek, Patryk Szczurek i Mateusz Czunkiewicz. Utrzymanie takiej ekipy nie kosztuje wiele mniej niż najsłabszych drużyn PlusLigi i to jest skala wyzwania dla bydgoskiego klubu, który chce jak najszybciej wrócić do ekstraklasy.

Pieniędzy, szczególnie tych z miejskiej kasy, będzie mniej niż 1,4 mln zł na sezon w PlusLidze. Powody: spadek i kryzys wywołany pandemią. Dobre wieści są takie, że ratusz pomimo spadku nie zamierza jednak zmienić strategii wobec męskiej siatkówki i nowego właściciela, Stowarzyszenia „Bydgoska Siatkówka”, który w ub. roku wykupił akcje bankrutującej Łuczniczki SA. – Miasto nadal zamierza wspierać finansowo klub i ogłosić konkurs na szkolenie sportowe drużyny seniorskiej występującej w I lidze – informuje wiceprezydent Iwona Waszkiewicz.

źródło: bydgoszcz.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę