Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Jurkiewicz: Nie stawiamy drużynie żadnych celów

Wojciech Jurkiewicz: Nie stawiamy drużynie żadnych celów

fot. plusliga.pl

– Dla mnie najważniejsze będzie, by każdy z zawodników się rozwijał. Jeśli tak będzie, to znaczy że zespół też zrobi progres. Nie zamierzam wybiegać w przyszłość – powiedział nowy trener Visły Proline Bydgoszcz Michal Masny.

W dwóch ostatnich sezonach Visła Proline Bydgoszcz miała walczyć o awans do PlusLigi. Przed nadchodzącymi rozgrywkami działacze ostrożniej podchodzą do określania celów zespołowi. – Teraz mamy zupełnie nowy zespół, który poprowadzi nowy trener. Celem jest rozwój. Nie stawiamy żadnych celów na koniec sezonu. Chcemy go przejść w zdrowiu, bo tego nam brakowało w dwóch poprzednich – powiedział prezes Visły Wojciech Jurkiewicz.W międzysezonowej przerwie zaszło w niej sporo zmian, ale ponownie stworzona została mieszanka rutyny z młodością, która ma być przepisem na dobry wynik. – Mamy zespół oparty na młodych zawodnikach, którzy są wsparci kilkoma bardziej doświadczonymi siatkarzami. Dla mnie najważniejsze będzie by każdy z zawodników się rozwijał. Jeśli tak będzie, to znaczy że zespół też zrobi progres. Nie zamierzam wybiegać w przyszłość. Dla mnie najważniejszy będzie kolejny mecz. Za nami siedem tygodni ciężkiej pracy. Cieszę się, że obyło się bez większych problemów. Z planów nie udało się rozegrać dwóch sparingów z Legią Warszawa, ponieważ rywali dopadły problemy zdrowotne i nam odmówili – skomentował nowy trener drużyny znad Brdy Michal Masny.

Bydgoscy siatkarze cieszą się, że okres przygotowawczy mają już za sobą. Już w czwartek zacznie się dla nich batalia o ligowe punkty. W pierwszym meczu przed własną publicznością podejmą rywali z Tomaszowa Mazowieckiego. – Wchodzimy na najlepszy dla nas okres, bo zaczyna się liga. Nasza gra wygląda coraz lepiej i mamy nadzieję, że w czwartkowy wieczór zaprezentujemy się dobrze – zaznaczył środkowy Visły Damian Radziwon.

Na papierze wydaje się, że faworytami w tym sezonie będą MKS Będzin i Chemeko-System Gwardia Wrocław, ale wszystko zweryfikuje boisko. – W większości zespołów doszło do roszad, ale trudno na razie mówić kto będzie faworytem – ocenił prezes Visły, która woli koncentrować się na swojej grze. – Trudno mi się wypowiadać na temat innych zespołów, bo jestem skoncentrowany na swoim. To jest dla mnie najważniejsze, by jak najlepiej pracować z chłopakami na treningach – zakończył szkoleniowiec bydgoskiej ekipy.

źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę