Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Jurkiewicz: Dziś nie chcemy stawiać żadnych celów, wolę mówić o rozwoju

Wojciech Jurkiewicz: Dziś nie chcemy stawiać żadnych celów, wolę mówić o rozwoju

fot. Klaudia Piwowarczyk

Zespół BKS Visła Proline Bydgoszcz jest już zbudowany na nowy sezon w Tauron 1. Lidze. Kulisy pozyskiwania siatkarzy i plany na kolejny sezon zdradza w rozmowie Wojciech Jurkiewicz, prezes klubu.

Prezes Wojciech Jurkiewicz zdradził, kto odpowiadał za budowę zespołu. – To nasza wspólna praca, moja i trenera Michala Masnego. Generalnie było tak, że Michal przedstawiał danego zawodnika, a ja sprawdzałem czy nas na niego stać. Praktycznie zgadzaliśmy się co do zawodników. Mamy trzynastu graczy, zostawiliśmy sobie jeszcze jeden wakat, by zareagować w razie sytuacji awaryjnej – powiedział.– Po pierwsze jest nowy trener i nowe rozdanie. Dobrze znany nie tylko w Bydgoszczy, w której mieszka. Ta drużyna nie powstała z konieczności, ale z bardzo przemyślanych pobudek. Chcemy, żeby ten zespół się rozwijał i szedł do przodu. Wierzymy, że tak będzie. Generalnie to Michal wymyślał sobie zawodników do swojej koncepcji. Znam go już tyle lat, że mu ufam w kwestiach sportowych. Praktycznie było tak, że już pierwsze nazwiska, które mieliśmy na liście, udało się nam pozyskać. Nie musieliśmy szukać gdzieś dalej – dodał  prezes BKS VISŁY Bydgoszcz. 

Wojciech Jurkiewicz ocenił też skład zespołu. –  Zespół jest oparty na doświadczonych graczach, którzy mają pomóc w rozwoju i wejściu w poważną siatkówkę młodym zawodnikom. Poza tym w składzie mamy ośmiu siatkarzy ściśle związanych z Bydgoszczą. Jesteśmy chyba jedynym zespołem ze sportów halowych, który może się tym poszczycić. To było jednym z naszych podstawowych celów, kiedy jako Bydgoska Siatkówka przejmowaliśmy klub. Ku temu dążyliśmy i to się teraz dzieje. Jeśli chodzi o kwestie sportową to wierzę, że ta mieszanka będzie wybuchowa. Michal ma takie podejście i taką wiedzę, że z każdym treningiem i meczem będzie widać rozwój tego zespołu. A jak będzie wyglądał okres przygotowawczy? – Zaczynamy 1 sierpnia. 25-26 sierpnia zorganizujemy turniej w Bydgoszczy. 27 sierpnia wspólnie z Pałacem przeprowadzimy dużą imprezę czyli drugą edycję Bydgoskiej Wyspy Siatkówki. Każdy z kibiców będzie mógł z nami potrenować, pograć mecze i oczywiście porobić sobie zdjęcia oraz zebrać autografy. W kolejne weekendy będziemy rozgrywali turnieje i mecze kontrolne – opowiedział Jurkiewicz. – Nie wszyscy jednak od początku będą z zespołem. –  Max Elgert przybędzie do Bydgoszczy w połowie sierpnia, bo wcześniej ma obowiązki w reprezentacji Kanady 

To właśnie transfer Kanadyjczyka wzbudził dużo emocji. – Jak jak mówiłem, mam pełne zaufanie do Michala w tej kwestii. Kto, jak nie rozgrywający i to takiej klasy jak on, ma się znać na tym najlepiej? Michal od dłuższego czasu przyglądał się Maksowi i stwierdził, że chce go mieć w zespole. Podobnie jak Michała Szczechowicza. Obaj są w podobnym wieku i będą rywalizowali o miano pierwszego rozgrywającego. Przy Michale mogą tylko zyskać. A co do Maksa, to zrobimy wszystko i zorganizujemy mu takie warunki pobytu, by nie czuł się w Bydgoszczy samotnie – przyznał Wojciech Jurkiewicz. 

Na tę chwilę jeszcze nie wiemy, ile zespołów będzie liczyła liga. Nieoficjalnie mówi się o dołączeniu dwóch zespołów zagranicznych. Wtedy będzie osiemnaście drużyn. Regulamin mówi o rozegraniu rundy zasadniczej każdy z każdym. Potem ma odbyć się runda play off z udziałem ośmiu najlepszych zespołów. Zwycięzca zapewni sobie prawo gry w Plus Lidze, oczywiście po spełnieniu wymagań licencyjnych. Początek sezonu przewidywany jest na 17 września. Rozgrywki mają się zakończyć do 28 maja 2023 roku – zdradził sternik BKS Proline VISŁY Bydgoszcz.

Wojciech Jurkiewicz wypowiedział się także na temat celów zespołu. – Przez ostatnie dwa lata głośno i otwarcie mówiliśmy, o co gramy i nie przyniosło to efektu. Dziś nie chcemy stawiać żadnych celów, wolę mówić o rozwoju. Każdy z nas ma marzenia. Chcemy się rozwijać jako klub i jako zespół – powiedział. Ocenił także kondycję finansową klubu. – Od początku musimy się zmagać z czynnikami zewnętrznymi jak covid czy teraz wojna na Ukrainie. To ma wpływ na nasze życie codzienne i oczywiście na działalność klubu. Udało się ustabilizować sytuację, ale marzą się nam spokojniejsze czasy, bo z tyłu głowy ciągle jest niepewność jak to będzie. Cieszymy się, że sponsorzy, którzy z nami współpracują zadeklarowali, że zostają . Chcemy im bardzo podziękować za zaufanie i odpłacić się dobrą grą. 

Skład BKS Proline VISŁA Bydgoszcz na sezon 2022/2023

Rozgrywający: Max Elgert, Michał Szczechowicz
Atakujący: Paweł Cieślik, Damian Wierzbicki
Środkowi: Wojciech Kaźmierczak, Emil Narkowicz, Damian Radziwon,
Przyjmujący: Kamil Gutkowski, Maciej Krysiak, Antoni Kwasigroch, Piotr Śliwka
Libero: Tomasz Bonisławski, Filip Jędruszczak

Trener: Michal Masny
II trener i statystyk: Adrian Pasierb
Trener przygotowania fizycznego: Tomasz Stasiak

źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę