Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wojciech Janas: Chciałbym, żebyśmy z Irańczykami namieszali

Wojciech Janas: Chciałbym, żebyśmy z Irańczykami namieszali

fot. volleyball.ir

W czwartek rozpocznie się Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który jest decydującym sprawdzianem przed mistrzostwami świata. W turnieju w Krakowie jednym z rywali biało-czerwonych będzie reprezentacja Iranu, w której trenerem przygotowania fizycznego jest Wojciech Janas. – Chciałbym, żebyśmy namieszali, ale cały czas twardo stąpamy po ziemi, bo wiemy, że to jest nowy zespół. Większość młodych zawodników będzie po raz pierwszy na tak dużej imprezie, jaką są mistrzostwa świata. Zupełnie inaczej się gra w Lidze Narodów, gdzie nie ma takiej presji, a podczas mistrzostw presja jednak będzie w każdym meczu, więc zobaczymy, jak sobie z tym poradzimy – powiedział.

 Wojciech Janas dołączył jako trener przygotowania fizycznego do reprezentacji Iranu. W aklimatyzacji pomógł mu Milad Ebadipour, z którym doskonale się zna ze Skry Bełchatów. – Nie było żadnego problemu z adaptacją, bardzo pomógł mi Milad Ebadipour. Od pierwszego dnia był łącznikiem pomiędzy mną a drużyną – przyznał.

Na poprzednich mistrzostwach świata Irańczycy zajęli trzynaste miejsce, a rozgrywki tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów zakończyli na siódmej lokacie. Na co będzie stać Persów w najbliższych dniach? – Chciałbym, żebyśmy namieszali, ale cały czas twardo stąpamy po ziemi, bo wiemy, że to jest nowy zespół, stworzony z młodych graczy i osiemdziesiąt procent z tych zawodników będzie po raz pierwszy na tak dużej imprezie, jaką są mistrzostwa świata. Zupełnie inaczej się gra w Lidze Narodów, gdzie nie ma takiej presji, a podczas mistrzostw presja jednak będzie w każdym meczu, więc zobaczymy, jak sobie z tym poradzimy. Na pewno fajnie, że ci młodzi gracze będą mieli możliwość zaprezentować się w takiej dużej imprezie i to zaprocentuje w przyszłości – ocenił Wojciech Janas.

Jeszcze kilka lat temu siatkówka w Iranie była sportem niszowym, jednak sukcesy męskiej kadry sprawiły, że dyscyplina zyskała na popularności. – Myślę, że w Iranie męska siatkówka jest zdecydowanie sportem numer jeden, bo nie ma chyba reprezentacji innej dyscypliny, która jest na światowym poziomie. Widać to nawet po drużynach młodzieżowych, to są niezliczone grupy zawodników i potencjał ludzki tam jest ogromny. Oczywiście do tego później dochodzi ciężka praca, dzięki której można sprawdzić, czy również istnieje ten potencjał techniczny i odpowiednie siatkarskie predyspozycje. Federacja inwestuje wiele pieniędzy, zawodnicy nie tylko uczestniczą w rozgrywkach na miejscu, ale też nie ma żadnych problemów, by zorganizować dłuższy wyjazd np. do Europy po to, by zdobywać doświadczenie – zakończył trener przygotowania fizycznego.

źródło: opr. własne, PLS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę