Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wojciech Janas: Brazylijczycy pokazali nam, jak powinno się grać mecze o stawkę

Wojciech Janas: Brazylijczycy pokazali nam, jak powinno się grać mecze o stawkę

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Brazylia była lepsza pod każdym względem. My na ten mecz nie dojechaliśmy z hotelu. Brakowało nam każdego elementu, a nawet lidera w drużynie – powiedział Wojciech Janas, członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Iranu.

Na 1/8 finału swój udział w mistrzostwach świata zakończyli Irańczycy, którzy przegrali z Brazylijczykami. Tylko w jednym secie zawodnicy z Zatoki Perskiej nawiązali walkę z faworytami. – Brazylia pokazała nam, jak powinno się grać mecz o stawkę. Była lepsza pod każdym względem. My na ten mecz nie dojechaliśmy z hotelu. Brakowało nam każdego elementu, a nawet lidera w drużynie. Rywale meczów o stawkę rozegrali o wiele więcej, a u nas tylko dwóch zawodników zagrało na ostatnich igrzyskach o stawkę. Pozostali to są młodzi gracze. Mam nadzieję, że przez takie mecze będą zbierać doświadczenie, co przełoży się na wyniki na dużych imprezach – powiedział Wojciech Janas, członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Iranu.Irańczykom zabrakło nie tylko siatkarskich argumentów, ale także agresji w grze, którą cechowali się w wielu wcześniejszych spotkaniach. – Przed meczem zawodnicy mówili między sobą, żeby się nie denerwować, aby nie pojawiła się agresja przeciwko przeciwnikowi, a agresja wywodząca się z grania. Niestety, nawet jej nie było i stąd wziął się taki wynik – dodał Janas.

Na placu boju w mistrzostwach świata zostało już tylko osiem drużyn. Wśród nich reprezentacja Polski, która po raz trzeci z rzędu może zdobyć tytuł mistrzowski. – Ważne, aby Polska wygrała. Wynik reprezentacji kształtuje to, co później dzieje się w całym środowisku siatkarskim. Jeśli kadra wygra mistrzostwo, to będzie to ogromny sukces, ale również kluby będą miały łatwiej, bo pojawią się sponsorzy – zakończył Wojciech Janas.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę