Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kwal. do IO: Włoszki wywiązały się z roli faworytek

Kwal. do IO: Włoszki wywiązały się z roli faworytek

Reprezentacja Włoch z wysokiego c weszła w turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Włoszki zdominowały starcie przeciwko Koreankom. Tylko w drugim secie Azjatki prowadziły wyrównaną grę, korzystając również z błędów rywalek. Pierwsza i trzecia partia od początku do końca kontrolowana była przez siatkarki z Włoch.

Spodziewana wygrana Włoszek

Mocnym uderzeniem mecz rozpoczęła Jekaterina Antropowa, Zagrywki Francesci Bosio narobiły Koreankom mnóstwo szkód. Jej serię przerwał dopiero błąd własny (4:1). Pomimo wysiłków Koreanek, to zgodnie z oczekiwaniami drużynie prowadzonej przez Cesara Herandeza zdobywanie punktów szło bardzo ciężko. Lee Juah zaatakowała w aut (11:4). Ze znakomitej strony prezentowała się Antropowa, a drużynie z Włoch akcje szły jak po sznurku. Lee Hanbi świetnie wykorzystała kontratak (23:11). Precyzyjny plas Sylvi Nwakalor zakończył seta (25:11).

Drugi set tym razem rozpoczął się od błędu Antropowej. Jung Hoyoung świetnie radziła sobie w polu zagrywki i świetną obroną sprawiały, że to Włoszkom ciężej szło zdobywanie punktów. Lee Juan wykorzystała kontrę (4:1), ale zespół z Włoch korzystał z przewagi wzrostu. Antropowa kilkukrotnie pomyliła się w ataku (6:3). Dopiero po asie serwisowym Mariny Lubian udało się wyrównać wynik. Wynik dzięki udanym wysiłkom w obronie i świetnym atakom Kang Sohwi znacznie się wyrównał. Na szczęście dla Italii w końcowej fazie seta udało wrzucić się wyższy bieg. To właśnie Marina Lubian obiła koreański blok kończąc set (25:22).

Włoszki zapewniły sobie znakomity start w trzecim secie i od początku świetnie radziły sobie w ataku. Trener Davide Mazzanti mógł więc dać więcej przestrzeni do gry zawodniczkom rezerwowym. Koreanki jednak szybko powitały Nwakalor blokiem (17:11). Młoda atakująca odnalazła jednak właściwy rytm, a wśród włoskiej drużyny dużą radość wywołało pojawienie się na boisku Federici Squarcini. Koreanki z mozołem próbowały przebić się przez włoski blok. Udało się dopiero Kang Sohwi (22:13). Po raz kolejny to uderzenie Lubian zakończyło seta (25:17)

Włochy – Korea 3:0
(25:11, 25:20, 25:17)

Włochy: Lubian (8), Bosio (1), Danesi (10), Pietrini (12), Sylla (12), Antropowa (13), Fersino (libero) oraz Parrocchiale, Villani (2), S. Nwakalor (3), Squarcini (2) i Gennari (1)
Korea: J. Lee (5), D. Kim, Jeongah Park (6), Jung (5), Kwon (5), Kang (10), Moon (libero) oraz Y. Kim (libero), J. Kim, S. Pyo i H. Lee (2)