Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Włoszki na MŚ w takim samym składzie jak w Lidze Narodów

Włoszki na MŚ w takim samym składzie jak w Lidze Narodów

fot. FIVB

Trener Davide Mazzanti dokonał ostatecznego wyboru 14 zawodniczek, które będą reprezentować Włochy na mistrzostwach świata siatkarek. Selekcjoner nie zaskoczył nikogo, bowiem wybrał dokładnie taki sam skład, jaki występował w tegorocznej Lidze Narodów. Tym samym potwierdził swój wcześniejszy wybór o rezygnacji z przyjmującej Alice Degradi. Włoszki są jednymi z kandydatek do medalu w tegorocznych mistrzostwach świata.

Selekcjoner reprezentacji Włoch Davide Mazzanti nie zostawił miejsca na eksperymenty, wybierając 14 siatkarek do składu swojej drużyny na mistrzostwa świata, które już za kilka dni rozpoczną się w Holandii i w Polsce. Postawił dokładnie na te same zawodniczki, które w tym sezonie wygrały Ligę Narodów i z którymi pracował przez cały sezon.W ten sposób ponownie potwierdził swoją wcześniejszą decyzję o rezygnacji z Alice Degradi. Włoscy dziennikarze spekulowali, że może ona jednak znaleźć się w składzie na mistrzostwa świata, tak się jednak nie stało.

Aktualne mistrzynie Europy i faworytki do medalu zagrają na mistrzostwach świata w grupie A w Arnhem z Kenią, Belgią, Portoryko, Kamerunem i Holandią. Włoszki zadebiutują już w sobotę 24 września meczem przeciwko reprezentacji Kamerunu.

Skład reprezentacji Włoch na mistrzostwa świata siatkarek:

rozgrywające: Alessia Orro, Ofelia Malinov
przyjmujące: Myriam Sylla, Elena Pietrini, Caterina Bosetti, Alessia Gennari
atakujące: Paola Egonu, Sylvia Nwakalor
środkowe: Marina Lubian, Cristina Chirichella, Anna Danesi, Sara Bonifacio
libero: Monica De Gennaro, Eleonora Fersino

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę