Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Włoszki lepsze od Chorwatek w meczu kontrolnym

Włoszki lepsze od Chorwatek w meczu kontrolnym

Przygotowujące się do Ligi Narodów siatkarki Włoch w pierwszym meczu kontrolnym wygrały z Chorwacją 3:1. Kolejnym rywalem drużyny z Półwyspu Apenińskiego będzie reprezentacja Kanady. Jednocześnie będzie to ostatni sprawdzian Włoszek przed czekającymi je meczami w VNL w Turcji.

Na początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawała Chorwacja, po atakach Mihajlevic i Deak prowadziła 6:4. Kolejne akcje tego meczu na swoją korzyść rozstrzygnęły Włoszki. Po zbiciach Omoruyi i Nwakalor odrobiły straty i prowadziły 13:9. Ton wydarzeniom na boisku nadawały podopieczne trenera Mazzantiego odskoczyły na sześć punktów, dobrze zagrała Bosio i Malual (19:13). Chorwatki punktowały w bloku, przegrywały 17:21 jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do gospodyń, które po atakach Danesi i Nwakalor rozstrzygnęły tę część zmagań na swoją korzyść.

W drugiej odsłonie spotkania do stanu po 9 toczyła się w miarę wyrównana gra. Ciężar gry na siebie wzięła Villani. Chorwatki próbowały zbliżyć się do swoich rywalek, jednak więcej do powiedzenia miały Włoszki. Po ataku Omorouyi prowadziły 18:12, po czym stanęły w miejscu. Ich przewaga zmalała do dwóch punktów (21:19). Seta atakiem zakończyła D’Odorico.

Trzeci set od samego początku toczył di pod dyktando Chorwatek. Po atakach Mihajlević oraz Markovic było 11:9 dla nich. Degradi i Nwakolor napędziły grę Włoch, przez dłuższy czas prowadziły podopieczne trenera Mateli (19:17). Do remisu po 22 doprowadziła Degradi, zawodniczka ta przedłużyła jeszcze nadzieje Włoszek, było 24:23 dla Chorwacji. Ostatecznie po zbiciu Strunjak zespól Chorwacji wygrał tę część zmagań.

Czwarta część meczu była ostatnią. Obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 10:10. Wówczas do zdecydowanych ataków zerwały się Włoszki. Ciężar gry na siebie wzięła Degradi, w sukurs przyszły jej Malual i Viallni. Włoszki prowadziły 21:16, dyktowały warunki gry na boisku. Ostatecznie to zespół Włoch wygrał tego seta oraz cały mecz.

Włochy – Chorwacja 3:1
(25:18, 25:21, 23:25, 25:19)

Włochy: Villani (11), Mazaro (8), Bosio (1), Omoruyi (10), Danesi (9), Nwakalor (7), Fersino (libero) oraz Genari (1), Malual (7), Battistoni, D’Odorico (3), Degradi (12). L. Nwakalor, Piva, Graziani, Ceconello (libero)
Chorwacja: Karatocic (8), Trcol (7), Mihajlevic (20), Tomic (1), Strunjak (4), Deak (5), Stimac (libero) oraz Markovic (13), Antunovic, Dapic, Tomic, Strize, Kovco, Bilusic, Freund

źródło: volleyball.it