Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włoski bombardier w Biełogorie Biełgorod

Włoski bombardier w Biełogorie Biełgorod

fot. FIVB

Poprzedni sezon nie był zbyt udany dla Biełogorie Biełgorod. Utytułowany zespół uplasował się dopiero na 8. miejscu w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach. Nic więc dziwnego, że w drużynie doszło do zmian i nowym atakującym został Włoch – Gabriele Nelli. Na ten moment to jeden z dwóch zagranicznych zawodników, który ma dołączyć do Biełogorie. 

Na przestrzeni poprzedniego sezonu Biełogorie Biełgorod spisywało się poniżej oczekiwań. Ostatecznie drużyna zajęła zaledwie 8. miejsce w zestawieniu rosyjskiej ligi, które odpowiada tabeli sezonu zasadniczego. Pierwszym głośnym transferem Biełogorie jest pozyskanie włoskiego atakującego, który zastąpi Serbia – Drażena Luburicia. Luburić kolejny sezon spędzi w barwach mistrzów Rosji – Lokomotiwie Nowosybirsk.Jego miejsce zajmie lider włoskiej kadry w trakcie Pucharu Świata w 2019 roku. Gabriele Nelli będzie drugim Włochem w szeregach Biełogorie, w sezonie 2010/2011 barw drużyny bronił Giacomo Cintini. Jednocześnie dla Nelliego to pierwszy zagraniczny klub w karierze. Włoski atakujący to wychowanek Trentino Volley, a poprzedni sezon w lidze włoskiej spędził w Gas Sales Piacenza. Od 2015 roku Nelli regularnie występuje także w kadrze, w 2019 roku z dobrej strony pokazał się zarówno w Lidze Narodów, jak i w Pucharze Świata. To właśnie w tym ostatnim turnieju został najlepiej punktującym zawodnikiem.

26-letni atakujący to na ten moment pierwszy zagraniczny transfer Biełogorie Biełgorod. Oznacza to, że w klubie jest jeszcze miejsce dla jednego zawodnika z zagranicy. Sporo mówiło się, że ma być nim Artur Szalpuk, ale Rosjanie wycofali swoją ofertę dla polskiego przyjmującego. Z zespołem pożegnał się po poprzednim sezonie wspomniany wcześniej Luburić, a także Rozalin Penczew i to właśnie w miejsce bułgarskiego przyjmującego ma zostać sprowadzony zagraniczny siatkarz.

Prawdopodobnie Biełogorie Biełgorod dość wcześnie rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Na początek czerwca zaplanowano obóz treningowy dla kadr młodzieżowych utytułowanego klubu, a następnie przygotowania ma zacząć pierwszy zespół. Wszystko dzięki temu, że Biełogorie dysponuje własnym kompleksem, który pozwala na przeprowadzenie okresu przygotowawczego w trakcie pandemii.

źródło: belogorievolley.ru, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę