Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włoski bombardier w Biełogorie Biełgorod

Włoski bombardier w Biełogorie Biełgorod

fot. FIVB

Poprzedni sezon nie był zbyt udany dla Biełogorie Biełgorod. Utytułowany zespół uplasował się dopiero na 8. miejscu w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach. Nic więc dziwnego, że w drużynie doszło do zmian i nowym atakującym został Włoch – Gabriele Nelli. Na ten moment to jeden z dwóch zagranicznych zawodników, który ma dołączyć do Biełogorie. 

Na przestrzeni poprzedniego sezonu Biełogorie Biełgorod spisywało się poniżej oczekiwań. Ostatecznie drużyna zajęła zaledwie 8. miejsce w zestawieniu rosyjskiej ligi, które odpowiada tabeli sezonu zasadniczego. Pierwszym głośnym transferem Biełogorie jest pozyskanie włoskiego atakującego, który zastąpi Serbia – Drażena Luburicia. Luburić kolejny sezon spędzi w barwach mistrzów Rosji – Lokomotiwie Nowosybirsk.Jego miejsce zajmie lider włoskiej kadry w trakcie Pucharu Świata w 2019 roku. Gabriele Nelli będzie drugim Włochem w szeregach Biełogorie, w sezonie 2010/2011 barw drużyny bronił Giacomo Cintini. Jednocześnie dla Nelliego to pierwszy zagraniczny klub w karierze. Włoski atakujący to wychowanek Trentino Volley, a poprzedni sezon w lidze włoskiej spędził w Gas Sales Piacenza. Od 2015 roku Nelli regularnie występuje także w kadrze, w 2019 roku z dobrej strony pokazał się zarówno w Lidze Narodów, jak i w Pucharze Świata. To właśnie w tym ostatnim turnieju został najlepiej punktującym zawodnikiem.

26-letni atakujący to na ten moment pierwszy zagraniczny transfer Biełogorie Biełgorod. Oznacza to, że w klubie jest jeszcze miejsce dla jednego zawodnika z zagranicy. Sporo mówiło się, że ma być nim Artur Szalpuk, ale Rosjanie wycofali swoją ofertę dla polskiego przyjmującego. Z zespołem pożegnał się po poprzednim sezonie wspomniany wcześniej Luburić, a także Rozalin Penczew i to właśnie w miejsce bułgarskiego przyjmującego ma zostać sprowadzony zagraniczny siatkarz.

Prawdopodobnie Biełogorie Biełgorod dość wcześnie rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Na początek czerwca zaplanowano obóz treningowy dla kadr młodzieżowych utytułowanego klubu, a następnie przygotowania ma zacząć pierwszy zespół. Wszystko dzięki temu, że Biełogorie dysponuje własnym kompleksem, który pozwala na przeprowadzenie okresu przygotowawczego w trakcie pandemii.

źródło: belogorievolley.ru, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved