Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Włochy i Serbia w finale MŚ juniorek, Polki zagrają o 5. miejsce z USA

Włochy i Serbia w finale MŚ juniorek, Polki zagrają o 5. miejsce z USA

Przedostatni już dzień rozgrywanych w Belgii i Holandii mistrzostw świata siatkarek do lat 20 przyniósł kolejne rozstrzygnięcia. W zdominowanych przez europejskie zespoły półfinałach Włoszki pewnie pokonał ekipę Rosji, a Serbki wygrały z Holandią i zagrają w niedzielę o złoto. Biało-czerwone wygrały 3:0 z Brazylią i w niedzielnym starciu o 5. miejsce zmierzą się z drużyną USA, która pokonała Dominikanę.

W pierwszym meczu półfinałowym Włoszki zmierzył się z reprezentacją Rosji. Azzurre wygrały to spotkanie 3:0, ale każdy set był zacięty, a drugą partię Rosjanki przegrały na przewagi, mając chwilę wcześniej piłki setowe. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyły Giorgia Frosini (19) i Loveth Omoruyi (14). W ekipie rosyjskiej 22 punkty na swoim koncie miała Wita Akimowa.

W drugim półfinale gospodynie – zespół Holandii – walczyły z Serbkami. Pomarańczowe, które w fazie grupowe rozbudziły apetyty kibiców i przede wszystkim swoje przegrały jednak pierwszego seta. Po drugiej partii znów był jednak remis. Dwa kolejne sety były niezwykle zacięte – trzecie Serbki wygrały 25:23, a w czwartym po walce na przewagi rozstrzygnęły losy całego spotkania i awansowały do finału. Dla zwycięskiej drużyny 16 punktów w tym meczu zdobyła Branka Tica, Elles Dambrink punktowała 13 razy dla pokonanych.

półfinały:
Włochy – Rosja 3:0
(25:22, 29:27, 25:23)
Holandia – Serbia 1:3
(21:25, 25:17, 23:25, 26:28)

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 reprezentantki Stanów Zjednoczonych pewnie pokonały w trzech setach Dominikanę. Amerykanki tylko w pierwszej partii pozwoliły rywalkom przekroczyć granicę 20 punktów. Do wygranej poprowadziła je Emily Londot, która zdobyła w tym meczu 17 punktów.

Rywalkami Amerykanek w niedzielnym meczu o 5. miejsce będzie reprezentacja Polski. Podopieczne trenera Wiesława Popika w trzech setach uporały się z Brazylią, w czym spora zasługa Karoliny Drużkowskiej (12 pkt.), Julity Piaseckiej (11 pkt.) oraz Julii Orzoł (10 pkt.). W drugiej partii Polki prowadziły już 24:22, ale dały się dogonić rywalkom. Te jednak popełniły proste błędy w ostatnich piłkach. Pozostałe dwa sety przebiegały wyraźnie pod dyktando naszych reprezentantek. Więcej o meczu TUTAJ.

o miejsca 5-8:
USA – Dominikana 3:0
(25:22, 25:15, 25:18)
Polska – Brazylia 3:0
(25:15, 26:24, 25:15)

W meczach o miejsca 9-12 Turczynki mimo wpadki w pierwszym secie pokonały 3:1 Egipt, z kolei reprezentacja Białorusi bez większych problemów wygrała bez straty seta z Argentyną. Liderkami tureckiej drużyny były Elisa Bukmen (22 pkt.) oraz Belen Yesilirmak (18 pkt.). W drużynie Białorusi wyróżniała się Daria Wakulka, która zdobyła dla swojego zespołu 15 pkt.

o miejsca 9-12:
Turcja – Egipt 3:1
(24:26, 25:15, 25:15, 25:20)
Białoruś – Argentyna 3:0
(25:15, 25:17, 25:15)

W meczu o miejsca 13-16 Tajlandia wygrała walkowerem z nieobecnym zespołem Portoryko. Belgia nie miała większych problemów z pokonaniem Rwandy, która ostatecznie zajmie 15. miejsce w turnieju. Belgijki w niedzielę zmierzą się Tajlandkami o miejsca 13-14.