Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: W hicie kolejki Piacenza lepsza od Lube

Włochy M: W hicie kolejki Piacenza lepsza od Lube

We Włoszech zakończyła się 2. kolejka Serie A. Doszło w niej do dwóch tie-breaków, a w najciekawszym spotkaniu Gas Sales Piacenza 3:2 pokonała Cucine Lube Civitanova. Swoje spotkanie wygrał Wilfredo Leon i spółka 3:1, pokonując zespół z Werony. Gorzej poszło Mateuszowi Biernatowi, jego zespół 0:3 przegrał z Gioiella Prisma Taranto.

Hitem 2. kolejki ligi włoskiej był pojedynek Cucine Lube Civitanova z Gas Sales Piacenza. Lube triumfowało w pierwszej partii, prowadziło nawet 2:1, ale przyjezdni doprowadzili do tie-breaka. W nim od początku mieli niewielką inicjatywę i w końcówce nie odpuścili, po raz pierwszy od dawna pokonując Lube. Niekwestionowanym liderem zwycięzców był Adis Lagumdzija. Turecki atakujący zdobył aż 35 punktów, miał 65% skuteczności w ofensywie, a jego ratio wyniosło +21. Swojego bombardiera wspierał Thibault Rossard, kończąc mecz z 16 oczkami na swoim koncie. Po stronie Lube 17 punktów miał Osmany Juantorena, 15 dołożył Gabi Garcia Fernandez, ale to było za mało, bowiem w ostatecznym rozrachunku Lube zanotowało ujemne ratio drużynowe.

Do podziału punktów doszło także w starciu Allianz Milano z Vero Volley Monzą. Goście wygrali premierową odsłonę, ale w dwóch kolejnych lepsi okazali siatkarze z Mediolanu. W czwartym secie Monza wyrównała stan rywalizacji, ale w tie-breaku zabrakło jej już sił, bowiem dość wyraźnie przegrała 8:15. W decydującej odsłonie przyjezdni mieli jedynie 29% skuteczności ataku przy 73% gospodarzy. Solidnie po stronie Allianzu Milano zagrał Thomas Jaeschke, notując 18 punktów. MVP spotkania wybrany został jednak środkowy bloku – Barthelemy Chinenyeze, który mógł pochwalić się 13 oczkami.

Itas Trentino prowadziło już w wyjazdowym meczu z Vibo Valentią 2:0, ale gracze z Trydentu przegrali w walce na przewagi trzecią partię, jednak w czwartej udało im się postawić już kropkę nad „i”. Itas 14 razy zatrzymywał ataki rywali, na swoim koncie miał również 9 asów serwisowych. 3 z nich były autorstwa Alessandro Michieletto, który w sumie wywalczył 17 punktów i został wybrany MVP spotkania. Komplet punktów na wyjeździe wywalczyli siatkarze Kioene Padova, wygrywając 3:1 z Top Volley Cisterna. Przyjezdni prowadzili już 2:0, ale w trzecim secie oddali inicjatywę gospodarzom. W czwartej ponownie lepiej zaprezentowała się Kioene Padova i wyjechała z terenu rywala z pełną pulą. W obu drużynach dominowali Kanadyjczycy. Po stronie Top Volley Cisterny pierwsze skrzypce grał Stephen Maar, natomiast najlepiej punktującym graczem Padovy był Eric Loeppky.

Sir Safety Perugia wywiązała się z roli faworyta w starciu z Veroną Volley. Goście w końcówce trzeciego seta stracili jednak koncentrację i gospodarze przedłużyli losy pojedynku. W kolejnej części meczu podopieczni już triumfowali i zgarnęli komplet punktów. Obaj przyjmujący byli liderami, bowiem zarówno Wilfredo Leon, jak i Matthew Anderson wywalczyli dla swojego zespołu po 19 oczek. Leon do 14 punktów w ataku dołożył 4 bloki i asa serwisowego.

Bez wygranego seta drugą kolejkę zakończył Consar Ravenna Mateusza Biernata, Zespół z polskim rozgrywającym przegrał wyraźnie z Gioiella Prisma Taranto. Jedynie w drugim secie miejscowi przekroczyli granicę 20 oczek. Po stronie gości dobrze radził sobie Luigi Randazzo, zdobywając 14 punktów i zostając wyróżniony jako MVP meczu. Mateusz Biernat wyszedł w podstawowym składzie, ale mecz skończył z ujemnym ratio. Polski rozgrywający 3 razy atakował, ale raz się pomylił, a raz został zablokowany i mecz skończył bez punktowego dorobku.