Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Jeden ćwierćfinalista wciąż niewyłoniony

Włochy M: Jeden ćwierćfinalista wciąż niewyłoniony

Leo Shoes Modena i Gas Sales Piacenza wywiązały się z roli faworytów i wygrały swoje mecze kwalifikacyjne do ćwierćfinałów odpowiednio 3:0 i 3:1. Wciąż trwa walka o ostatnie miejsce w walce o mistrzostwo Włoch. NBV Verona we własnej hali zrewanżowała się Allianz Milano, wygrywając w czterech setach. Decydujący pojedynek tej rywalizacji zaplanowano na 6 marca.

NBV Verona we własnej hali okazała się lepsza od Allianz Milano i wyrównała stan rywalizacji. W pierwszej partii mimo aż 10 błędów własnych spokojnie wygrali goście. W trzech kolejnych to gospodarze od początku do końca dyktowali warunki. Największą dysproporcję widać było w bloku, w którym NBV Verona punktowała aż 14 razy przy 5 blokach rywali. Gospodarze lepiej prezentowali się również w polu zagrywki, a następnie pewnie kończyli kontrataki. Najczęściej punktującym w szeregach gospodarzy był ponownie Matej Kazijski, który tym razem zdobył 18 punktów. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Aidana Zingela, który dał dobrą zmianę i zdobył 11 punktów.Leo Shoes Modena odniosła kolejne zwycięstwo w trzech setach. W pierwszych dwóch partiach niemal od początku do końca to przyjezdni dyktowali warunki. Najbardziej wyrównana była trzecia partia, w która rozstrzygnęła się dopiero po walce na przewagi. W trzysetowym zwycięstwie gościom nie przeszkodziła spora liczba błędów własnych. Najczęściej punktował Nemanja Petrić (15 punktów, 57% skuteczności w ataku) i to on został MVP. Dwucyfrowy wynik po stronie zespołu z Modeny zapisali na swoim koncie również Luca Vettori (13), Dragan Stanković (12) i Daniele Mazzone (10). Po drugiej stronie liderami byli Stefano Mengozzi i Francesco Recine. Obaj zdobyli po 12 punktów, a ich skuteczność w ataku wyniosła odpowiednio 73% i 41%.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, również w drugim meczu pomiędzy Kioene Padovą a Gas Sales Bluenergy Piacenzą zwycięstwo rozstrzygnęło się po czterech setach. Goście prowadzili już 2:0, jednak podopieczni Jacopo Cuttiniego nie mieli zamiaru odpuszczać, w trzecim secie korzystając między innymi z błędów rywali (w całym secie aż 11) zbudowali przewagę, którą utrzymali do końca. Gospodarze nie zdołali doprowadzić do tie-breaka, bowiem czwarty set od początku toczył się po myśli zespołu prowadzonego przez Lorenzo Bernardiego i to on awansował do ćwierćfinału ligi włoskiej. Liderem zespołu z Piacenzy ponownie był Georg Grozer, który zdobył 20 punktów, atakował z 48% skutecznością i zaserwował aż 6 asów. MVP powędrowało jednak do Trevora Clevenota, który zdobył 12 punktów (2 asy, 1 blok i 9 punktów atakiem przy 60% skuteczności).W szeregach gospodarzy liderem był Mattia Bottlo, który zdobył 16 punktów. Wojciech Włodarczyk rozpoczął w wyjściowym składzie, w ciągu czterech setów zapisał na swoim koncie 12 punktów – po 1 zagrywką i blokiem i skończył 10 z 18 ataków. Polak 24 razy przyjmował zagrywkę (54% pozytywnego i 21% perfekcyjnego).

Zobacz również:
Wyniki kwalifikacji do ćwierćfinałów ligi włoskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę