Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Jeden ćwierćfinalista wciąż niewyłoniony

Włochy M: Jeden ćwierćfinalista wciąż niewyłoniony

Leo Shoes Modena i Gas Sales Piacenza wywiązały się z roli faworytów i wygrały swoje mecze kwalifikacyjne do ćwierćfinałów odpowiednio 3:0 i 3:1. Wciąż trwa walka o ostatnie miejsce w walce o mistrzostwo Włoch. NBV Verona we własnej hali zrewanżowała się Allianz Milano, wygrywając w czterech setach. Decydujący pojedynek tej rywalizacji zaplanowano na 6 marca.

NBV Verona we własnej hali okazała się lepsza od Allianz Milano i wyrównała stan rywalizacji. W pierwszej partii mimo aż 10 błędów własnych spokojnie wygrali goście. W trzech kolejnych to gospodarze od początku do końca dyktowali warunki. Największą dysproporcję widać było w bloku, w którym NBV Verona punktowała aż 14 razy przy 5 blokach rywali. Gospodarze lepiej prezentowali się również w polu zagrywki, a następnie pewnie kończyli kontrataki. Najczęściej punktującym w szeregach gospodarzy był ponownie Matej Kazijski, który tym razem zdobył 18 punktów. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Aidana Zingela, który dał dobrą zmianę i zdobył 11 punktów.

Leo Shoes Modena odniosła kolejne zwycięstwo w trzech setach. W pierwszych dwóch partiach niemal od początku do końca to przyjezdni dyktowali warunki. Najbardziej wyrównana była trzecia partia, w która rozstrzygnęła się dopiero po walce na przewagi. W trzysetowym zwycięstwie gościom nie przeszkodziła spora liczba błędów własnych. Najczęściej punktował Nemanja Petrić (15 punktów, 57% skuteczności w ataku) i to on został MVP. Dwucyfrowy wynik po stronie zespołu z Modeny zapisali na swoim koncie również Luca Vettori (13), Dragan Stanković (12) i Daniele Mazzone (10). Po drugiej stronie liderami byli Stefano Mengozzi i Francesco Recine. Obaj zdobyli po 12 punktów, a ich skuteczność w ataku wyniosła odpowiednio 73% i 41%.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, również w drugim meczu pomiędzy Kioene Padovą a Gas Sales Bluenergy Piacenzą zwycięstwo rozstrzygnęło się po czterech setach. Goście prowadzili już 2:0, jednak podopieczni Jacopo Cuttiniego nie mieli zamiaru odpuszczać, w trzecim secie korzystając między innymi z błędów rywali (w całym secie aż 11) zbudowali przewagę, którą utrzymali do końca. Gospodarze nie zdołali doprowadzić do tie-breaka, bowiem czwarty set od początku toczył się po myśli zespołu prowadzonego przez Lorenzo Bernardiego i to on awansował do ćwierćfinału ligi włoskiej. Liderem zespołu z Piacenzy ponownie był Georg Grozer, który zdobył 20 punktów, atakował z 48% skutecznością i zaserwował aż 6 asów. MVP powędrowało jednak do Trevora Clevenota, który zdobył 12 punktów (2 asy, 1 blok i 9 punktów atakiem przy 60% skuteczności).W szeregach gospodarzy liderem był Mattia Bottlo, który zdobył 16 punktów. Wojciech Włodarczyk rozpoczął w wyjściowym składzie, w ciągu czterech setów zapisał na swoim koncie 12 punktów – po 1 zagrywką i blokiem i skończył 10 z 18 ataków. Polak 24 razy przyjmował zagrywkę (54% pozytywnego i 21% perfekcyjnego).