Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy M: Faworyci zgodnie z planem

Włochy M: Faworyci zgodnie z planem

W ósmej kolejce Serie A mężczyzn obyło się bez większych sensacji, chociaż nie zabrakło tie-breaków. Na czołowych miejscach zostało zachowane status quo. Na zwycięską ścieżkę wróciła drużyna Wilfredo Leona, natomiast zespół Mateusza Biernata poniósł porażkę po pięciu setach. Pauzował Itas Trentino. Wyniki włoskiej ligi można obstawiać w punktach STS, których lista znajduje się tu: https://legalbuk.pl/punkty-sts/.

Dobry mecz rozegrała Sir Safety Perugia, która na wyjeździe pokonała Kioene Padova. Moment dekoncentracji przytrafił się jej tylko w drugim secie. Gospodarze stawiali na ryzyko w polu serwisowym, ale aż 28 błędów w tym elemencie znacząco utrudniło im zadanie. Z kolei goście dobrze radzili sobie w ataku (57% skuteczności). Ponownie ich liderem był Wilfredo Leon, który zgromadził na swoim koncie 16 punktów, z czego 4 na zagrywce, a pozostałe w ataku, w którym jego skuteczność wyniosła 60%. Po drugiej stronie siatki po 16 oczek zdobyli Linus Webber i Eric Loeppky.

Allianz Milano prowadził już na wyjeździe z Consarem Ravenna 2:0, ale gospodarze podnieśli się i doprowadzili do tie-breaka. Ten jednak padł łupem przyjezdnych. Mimo że dysponowali oni zaledwie 40% skutecznością w ataku, to wystarczyło im to do wygranej, do której poprowadził ich zdobywca 25 oczek, Thomas Jaeschke. Po drugiej stronie siatki po 26 punktów zdobyli Marko Vukasinović i Niels Klapwijk, a za rozegranie odpowiadał Mateusz Biernat. Polak zapisał na koncie 2 oczka, a jego drużyna dopisała punkt do ligowej tabeli. Wciąż jednak ją zamyka.

Jeszcze większy niedosyt może odczuwać Tonno Callipo Vibo Valentia, która we własnej hali prowadziła 2:0 z Vero Volley Monza, ale w żadnej z trzech kolejnych odsłon nie potrafiła przypieczętować wygranej. Przyjezdni postawili na zagrywkę (10 asów), a z biegiem czasu uzyskali też przewagę na siatce, co pozwoliło im odwrócić losy meczu. Duża w tym zasługa Georga Grozera, który wywalczył 27 punktów. Po drugiej stronie siatki 17 oczek na koncie zapisał Flavio Gualberto.

Gas Sales Piacenza nie miała problemów, by u siebie odprawić z kwitkiem Prismę Taranto. Najbardziej wyrównana walka trwała w drugiej odsłonie, którą goście przegrali dopiero po batalii na przewagi. Na przestrzeni całego meczu zabrakło im jednak skuteczności w ataku, a z tą na poziomie 40% trudno było im cokolwiek wskórać. Brakowało im też lidera, a po drugiej stronie siatki był nim Thibault Rossard, który zdobył 21 punktów dla gospodarzy.

Top Volley Cisterna dzielnie walczyła u siebie z Cucine Lube Civitanova. Szczególnie w dwóch pierwszych setach stawiała opór rywalom, ale ostatecznie nie ugrała im żadnego seta. Kluczowa okazała się postawa faworytów na zagrywce (7 asów) i w ataku (60% skuteczności). Prym w ich szeregach wiódł Ricardo Lucarelli, który zgromadził na koncie 16 oczek. Po drugiej stronie siatki na wyróżnienie zasłużył Petar Dirlić, który zdobył 13 oczek.

Powoli w górę pnie się Leo Shoes Modena, która u siebie nie oddała nawet seta Verona Volley. Najwięcej walki było w premierowej odsłonie, którą goście przegrali po walce na przewagi. Na przestrzeni meczu nie ustępowali rywalom na siatce, ale ich większa liczba błędów (w samej zagrywce 14) sprawiła, że w końcówkach skuteczniej prezentowali się gospodarze. Do sukcesu poprowadzili ich Yoandy Leal i Nimir Abdel-Aziz, którzy łącznie wywalczyli 29 oczek, zaś w szeregach pokonanych pierwsze skrzypce grał Rok Mozić, który zgromadził 14 punktów.