Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Zespół z Novary pokonany we własnej hali

Włochy K: Zespół z Novary pokonany we własnej hali

Igor Gorgonzola Novara, który jest wiceliderem włoskiej Serie A siatkarek, przegrał 0:3 we własnej hali z Sugella Monza. Bezbarwny występ zaliczyła w barwach gospodyń polska atakująca Malwina Smarzek-Godek. Wyjazdowe zwycięstwo w Perugii odniósł zespół Magdaleny Stysiak, Savino Del Bene Scandicci, ale bez kontuzjowanej Polki w składzie. Kolejne punkty w tabeli kolekcjonuje drużyna z Busto Arsizio, która miała kiepski początek sezonu.

W środę rozegrano trzy mecze włoskiej Serie A kobiet. Do sporej niespodzianki doszło w Novarze, gdzie w zaległym spotkaniu 17. kolejki Igor Gorgonzola w trzech setach przegrał z Saugella Monza. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie przyjezdne miały sporą przewagę, którą jednak traciły w końcówce. Oba sety zespół z Monzy mimo to wygrał do 23.

W trzeciej partii to gospodynie prowadziły już 16:13, jednak w ich grze znów coś się zacięło i straciły inicjatywę. Ostatecznie Saugella Monza wygrała do 22 i zgarnęła komplet punktów, zmniejszając stratę do zespołu z Novary do 7 oczek, przy czym Igor Gorgonzola rozegrał już dwa mecze więcej. Zespół z Monzy do zwycięstwa poprowadziły Anna Danesi (14 pkt.) oraz Lise Van Hecke (12 pkt.). W zespole gospodyń najwięcej, bo 7 punktów zanotowała na swoim koncie Caterina Bosetti. Malwina Smarzek-Godek zdobyła 4 oczka przy zaledwie 27% skuteczności. Trzeciego seta polska atakująca rozpoczynała już na ławce rezerwowych.

W zaległym meczu 15. kolejki w Perugii zwycięstwo odniósł zespół Savino Del Bene Scandicci, wciąż jeszcze bez kontuzjowanej Magdaleny Stysiak w składzie. Przyjezdne dość gładko wygrały pierwszego seta, jednak w drugim musiały uznać wyższość zespołu z Perugii i docenić ataki Kenii Carcaces (15 punktów w meczu). Kolejne dwa sety to znów przewaga siatkarek ze Scandicci, które dzięki dopisaniu na swoje konto kompletu oczek powróciły na 4. miejsce w tabeli. Świetny mecz pod nieobecność w składzie Stysiak rozegrała niemiecka atakująca Kimberly Drewniok, która zdobyła dla swojej drużyny 20 punktów, 14 z kolei na swoim koncie miała Megan Courtney.

W meczu 20. kolejki Unet E-work Busto Arsizio pokonał na wyjeździe 3:0 Il Bisonte Firenze. W zwycięskim zespole wyróżniała się Camilla Mingardi, która zdobyła w tym spotkaniu 17 punktów. Dla drużyny z Busto Arsizio, która podobnie jak Savino Del Bene Scandicci jest rywalem Developresu w Lidze Mistrzyń, była to dopiero siódma ligowa wygrana. Unet e-work zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli włoskiej Serie A kobiet.