Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Zespół Joanny Wołosz wrócił do gry

Włochy K: Zespół Joanny Wołosz wrócił do gry

Do rozstrzygnięcia drugiego meczu finałowego włoskiej Serie A ponownie potrzeba było pięciu setów. Prosecco Doc Imoco Conegliano tym razem wyszło obronną ręką z wielkich kłopotów i wygrywając 3:2 wyrównało stan rywalizacji o tytuł.

SKUTECZNY KONIEC

Siatkarki Imoco bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie (4:2). Jekaterina Antropowa była jednak bardzo zmotywowana i to ona skutecznym blokiem doprowadziła do remisu (12:12). Wtedy gra gospodyń z pomocą publiczności zaczęła się zazębiać. Bezcenny pod koniec seta okazał się duet skrzydłowych – Jekaterina Antropowa, Britt Herbots. Pierwszą partię zakończył błąd Mariny Lubian w polu serwisowym (25:23).

POD SZWEDZKIM PRZYWÓDZTWEM

Przyjezdne nauczone doświadczeniami z pierwszego seta popełniały mniej błędów własnych. Coraz lepiej w ataku czuła się Isabelle Haak (17:13). Joanna Wołosz mogła współpracować ze swoimi środkowymi. Zwłaszcza w duecie z Mariną Lubian. Większa cierpliwość w końcówce seta zapewniła obecnym mistrzyniom wygraną i to właśnie włoska środkowa doprowadziła do remisu w meczu (21:25)

CORAZ LEPIEJ

Trzecia partia również rozpoczęła się od prowadzenia ekipy Conegliano. Wtedy większą odpowiedzialność w ataku wzięła na siebie Jekaterina Antropowa, a jej zespół bardzo poprawił swoją grę w obronie. Po błędach w ataku Haak i Lanier gospodynie prowadziły (17:12) i doprowadziły do wygranej głównie dzięki Zhu Ting i Jekaterinie Antropowej (25:19).

ZA DUŻO CHAOSU

Czwarty set był znacznie bardziej zacięty niż reszta. Siatkarki z Conegliano ustabilizowały swoją grę w przyjęciu i sprawiały swoją zagrywką coraz więcej kłopotów. Największe problemy miała z nią Zhu Ting. Pomimo wysiłków Britt Herbots to obecnie panujące mistrzynie zachowały więcej spokoju i doprowadziły do tie-breaka (23:25).

AMERYKAŃSKA LIDERKA

O losach meczu podobnie, jak w pierwszym spotkaniu zadecydował tie-break. Scandicci znacznie lepiej otworzyło piątego seta i po ataku Zhu prowadziło (4:1). Ogromne kłopoty w przyjęciu miała jednak libero gospodyń, Beatrice Parocchiale (6:6). Kathryn Plummer ponownie pokazała swoje niesamowite umiejętności w ataku, a dobre przyjęcie Cook zapewniło Wołosz możliwość zakończenia meczu z pomocą Sarah Fahr (15:11).

Savino Del Bene Scandicci – Prosecco Doc Imoco Conegliano 2:3
(25:23,21:25,25:19,23:25,11:15)

Savino Del Bene Scandicci: Ognjenović, Antropowa (34), Carol (7), Nwakalor (6), Zhu (12), Herbots (10), Parocchiale (libero) oraz Diop, Washington (1), Alberti, Di Iulio
Prosecco Doc Imoco Conegliano: Wołosz (2), Haak (27), Lubian (12), Fahr (9), Cook (11), Plummer (17), De Gennaro (libero) oraz De Kruijf (3), Bardo, Lanier (2), Bugg, Bardaro, Gennari (2)