Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Siatkarki zakończyły fazę zasadniczą

Włochy K: Siatkarki zakończyły fazę zasadniczą

W Italii zakończyła się faza zasadnicza w Serie A kobiet. W ostatniej kolejce zespoły, które mają w składzie reprezentantki Polski odniosły zwycięstwa. Imoco Volley Conegliano Joanny Wołosz oraz Vero Volley Monza Magdaleny Stysiak nie miały większych problemów. Bartoccini Fortinfissi Perugia Moniki Gałkowskiej zwyciężyła dopiero w tie-breaku i dzięki udanemu wejściu polskiej atakującej utrzymała się w elicie. W fazie play-off zagrają ekipy Stysiak i Wołosz. Oba zespoły zakończyły sezon zasadniczy na podium. Imoco na pierwszym, Monza na trzecim miejscu.

Dla Bartoccini Fortinfissi Perugia ostatnia kolejka była bardzo ważna w kontekście utrzymania się w elicie, rywalem była również walcząca o to VBC Epiu Casalmaggiore.  Walki. nie brakowało, a ostatecznie doszło do tie-breaka, gdzie gra do samego końca toczyła się na przewagi, a lepsza okazała się drużyna Moniki Gałkowskiej. Polka zanotowała znakomite wejście z kwadratu, zdobyła łącznie 22 punkty, jeden zagrywką, dwa blokiem  i 19 atakiem (50% skuteczności). 24 punkty dołożyła Anastasia Guerra. Warto odnotować, że Perugia w ogólnym rozrachunku miała aż 14 punktowych bloków przy 8 rywalek. Dla pokonanych 18 punktów zdobyła Jana Szczerban.

Imoco Volley Conegliano Joanny Wołosz nie miało problemów z pokonaniem znacznie niżej notowanego Volley Bergamo 1991. Emocje były tylko w drugim, granym na przewagi secie. Różnica była ogromna zwłaszcza w skuteczności ataku, Imoco miało 56%, rywalki 35%. Joanna Wołosz zdobyła jeden punkt, zaś liderką obrończyń tytułu była Paola Egonu z 23 punktami.  Imoco zakończyło fazę zasadniczą na pozycji lidera, Na podium znalazła się także Vero Volley Monza Magdaleny Stysiak. Rywalem Monzy na koniec był spadkowicz, Despar Trentino zgodnie z przewidywaniami 3:0 wygrała ekipa polskiej zawodniczki, ale nie bez trudu.  W każdym secie była walka, a Magdalena Stysiak weszła na chwilę tylko w drugim secie, nie zdobyła punktu, a 20 razy zapunktowała Lise Van Hecke. Odpoczywała  Jordan Larson. Monza miała przewagę w ataku i bloku, minimalnie więcej zagrywką zaś punktowały zawodniczki Trentino.

Wicelider, Igor Gorgonzola Novara rozbił Fenera Chieri dominując w każdym elemencie, a zespół prowadziły Ebrar Karakurt (17 punktów) i Caterina Bosetti (14). Tie-breakiem zakończył się mecz szykujących się już do play-off Bosca S.Bernardo Cuneo z Unet E-work Busto Arsizio, lepsze były gospodynie, chociaż po stronie Busto dwoiły się i troiły Alexa Gray (24 pkt.) i Camilla Mingardi (26 pkt.), dla zwyciężczyń 19 punktów zdobyła  Alice Degradi. Savino Del Bene Scandicci oddało tylko seta Il Bisonte Firenze, a gwiazdą wygranej ekipy była Ekaterina Antropowa, która zapunktowała 31 razy. Warto podkreślić, że oba zespoły łącznie aż 26 razy punktowały blokiem, 15 Scandicci, 11 Firenze. Siatkarki Roma Volley Club po tie-breaku pokonały Megabox Vallefoglia, ale i tak pożegnały się z elitą podobnie jak ekipa z Trentino.