Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Siatkarki we Włoszech nadrabiały zaległości

Włochy K: Siatkarki we Włoszech nadrabiały zaległości

Siatkarki włoskiej Serie A powoli nadrabiają zaległości z wcześniejszych kolejek. Zespół Magdaleny Stysiak pewnie pokonał drużynę z Chieri 3:0, ważne zwycięstwo w trzech setach zanotowała także ekipa z Trydentu, która była lepsza od tej z Bergamo. Najciekawsze było starcie Imoco Volley Conegliano, w którym siatkarki z Conegliano co prawda triumfowały, ale dopiero w tie-breaku z Megabox Vallefoglia.

W zaległym spotkaniu 15. kolejki Vero Volley Monza pewnie pokonało na wyjeździe Reale Mutua Fenera Chieri 3:0. Sytuację od początku kontrolowały siatkarki z Monzy, chociaż w końcówce pierwszej partii pozwoliły sobie na chwilę dekoncentracji, przez co ich rywalki zniwelowały straty do zaledwie jednego oczka.

Mimo tego gospodynie wygrały minimalną różnicą punktów, co dodało im motywacji w kolejnych setach. Najmocniejszą stroną zespołu Vero Volley Monza był blok, którym punktowały aż 10 razy, podczas gdy same zostały zatrzymane jedynie raz. Po raz kolejny liderką drużyny była Magdalena Stysiak, która zdobyła 18 oczek, dobrze spisała się również Alessia Gennari (13). Po stronie ekipy z Chieri najlepiej zaprezentowały się Helena Cazaute oraz Alessia Mazzaro (po 9).

Kolejną wygraną zanotowały siatkarki Imoco Volley Conegliano, chociaż nie przyszła im ona łatwo. W zaległy mecz 14. kolejki lepiej weszły gospodynie starcia, zawodniczki Megabox Vallefoglia, jednak po trzech setach to ekipa Joanny Wołosz prowadziła 2:1. Zespół Megabox zdołał doprowadzić do wyrównania, nie był natomiast w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie w tie-breaku przegrał 11:15. Niesamowity występ zanotowała Paola Egonu, która w pięciu partiach zdobyła w sumie aż 39 punktów, mając przy tym 57% skuteczności w ataku. Liderką drużyny z Vallefoglia była Kenia Carcaces (26).

W zaległym spotkaniu 15. kolejki między zespołami z dolnej części tabeli górą były siatkarki Delta Despar Trentino. Zdecydowanie pokonały one Volley Bergamo 1991 3:0 i w żadnej z partii nie pozwoliły rywalkom przekroczyć granicy 20 punktów. Bardzo zły występ drużyny z Bergamo był głównie wynikiem słabej skuteczności ataku – zanotowała ona w tym elemencie zaledwie 26%, podczas gdy ekipa z Trydentu atakowała ze skutecznością na poziomie 58%. Najlepszą zawodniczką po stronie Delty Despar była Jessica Rivero (18), natomiast w szeregach Volley Bergamo 1991 Marie Schölzel (6). Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło siatkarkom z Trydentu wyprzedzić drużyny z Bergamo oraz Perugii w tabeli, obecnie zajmują one 12. pozycję. Był to ich trzeci triumf w tym sezonie. Ekipa z Bergamo aktualnie zamyka zestawienie.