Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Seria drużyny Wołosz trwa, dobry mecz Stysiak

Włochy K: Seria drużyny Wołosz trwa, dobry mecz Stysiak

Nie ma mocnych na drużynę Joanny Wołosz. Imoco Volley Conegliano wygrało kolejny mecz z rzędu. Tym razem pokonało na wyjeździe Savino Del Bene Scandicci. Powody do zadowolenia ma także Magdalena Stysiak, bo jej ekipa wygrała tie-breaka.

Na czele tabeli wciąż znajduje się drużyna z Conegliano, która tym razem miała trudną przeprawę w Scandicci. Kluczowa dla losów meczu była druga odsłona, którą przyjezdne wygrały po walce na przewagi. Udało im się zamknąć mecz w czterech setach. Wystarczyło im do tego 7 bloków i 48% skuteczności w ataku. Ich liderką była Paola Egonu, która zdobyła 28 oczek, a Joanna Wołosz dołożyła 2 punkty. Wśród gospodyń wyróżniła się Natalia Perreira (18 oczek).

Unet e-Work Busto Arsizio prowadziło już u siebie z Igor Gorgonzola Novara 2:1, ale to przyjezdne lepsze okazały się w końcówkach dwóch pozostałych odsłon. Mimo że popełniły aż 20 błędów w ataku, a ich skuteczność wyniosła tylko 36%, to nie przeszkodziło im to w odniesieniu wygranej. Poprowadziła je do niej Caterina Bosetti, natomiast gospodyniom nie pomogło 45 punktów wywalczonych przez Alexę Gray i Camillę Mingardi.

Również pięciu setów potrzebowało Reale Mutua Fenera Chieri, aby we własnej hali uporać się z Il Bisonte Firenze. Gospodynie prowadziły już 2:0, ale dopiero w tie-breaku przypieczętowały wygraną. O ich sukcesie zadecydowała nieco wyższa skuteczność w ataku oraz mniej błędów własnych. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grała Kaja Grobelna, która zapisała na koncie 23 oczka. Takim samym dorobkiem po drugiej stronie siatki mogła poszczycić się Sylvia Nvakalor.

Trudną przeprawę na wyjeździe miała Vero Volley Monza, która wprawdzie prowadziła już 2:1 z Bosca Cuneo, ale potrzebowała pięciu setów, aby postawić kropkę nad „i”. Największa jej przewaga uwidoczniła się w bloku, którym punktowała aż 18 razy. Do wygranej poprowadziła ją Lise Van Hecke, zdobywczyni 24 punktów. Z kolei Magdalena Stysiak dołożyła 21 oczek, z czego 1 na zagrywce, 7 w bloku i 13 w ataku, w którym jej skuteczność wyniosła 39%. Jej postawa została doceniona, bowiem została wybrana MVP spotkania. Wśród gospodyń dobre zawody rozegrała Sofja Kuznecowa, która wywalczyła 24 punkty.

Nierówny mecz odbył się w Rzymie, gdzie Acqua & Sapone w pięciu setach ograło Volley Bergamo. Aż trzy sety kończyły się dużą przewagą jednej ze stron (25:14). Najwięcej emocji było w tie-breaku, którego na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie. Tradycyjnie już do sukcesu gospodynie poprowadziła Hanna Klimets, która wywalczyła 22 punkty. Po drugiej stronie siatki aż 26 oczek na koncie zgromadziła Khalia Lanier.

Zdecydowanie mniej emocji było w pojedynku Delty Desparu Trentino z VBC Casalmaggiore. Przyjezdne we wszystkich setach kontrolowały boiskowe wydarzenia. Same nie spisywały się rewelacyjnie w ofensywie, ale aż 15 błędów rywalek w samym ataku znacząco ułatwiło im zadanie. Prym w ich szeregach wiodła Boas Villas Braga, która zapisała na koncie 18 punktów. Wśród gospodyń tylko Jessica Rivero próbowała cokolwiek wskórać, ale jej 16 oczek okazało się zbyt mało, aby ekipa z Trentino osiągnęła korzystny wynik.

Ważną wygraną odniósł Megabox Vallefoglia, który źle zaczął pojedynek z Bartoccini Perugia, ale od drugiego seta poprawił grę, a przyjezdne pogubiły się w końcówkach. Mimo że nie ustępowały rywalkom w ataku czy bloku, to popełniały znacznie więcej błędów, co uniemożliwiło im odniesienie zwycięstwa. Sama Valentina Diouf to było za mało, aby pokusić się o punkty. Gospodynie miały Tatianę Koszelewą i Kenię Carcaces, które wywalczyły po 18 oczek.