Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Porażka lidera z Conegliano, wygrane Stysiak i Różański

Włochy K: Porażka lidera z Conegliano, wygrane Stysiak i Różański

W meczu na szczycie włoskiej Serie A siatkarek drużyna Joanny Wołosz musiała uznać wyższość Savino Del Bene Scandicci. Zwycięstwa na koncie zanotowały za to zespoły Magdaleny Stysiak i Olivii Różański, a w kryzysie wciąż jest Wash4green Martyny Grajber.

W meczu na szczycie Imoco przegrało u siebie 0:3 z Savino Del Bene Scandicci. Wyrównana walka trwała w dwóch pierwszych odsłonach, ale w końcówkach lepiej spisywały się przyjezdne, które w trzecim secie dokończyły dzieła. Uzyskały niewielką przewagę w polu serwisowym i bloku, a ich siłą była Zhu Ting, która zdobyła 21 punktów. Próbowała odpowiadać jej Alexa Gray, ale tym razem nie wystarczyło to ekipie z Conegliano do sukcesu. Joanna Wołosz w tym meczu nie punktowała.

Vero Volley Mediolan pokonał na wyjeździe Cuneo Granda S. Bernardo w trzech setach. Mecz nie był zbyt wyrównanym widowiskiem, a gospodynie tylko w jednej odsłonie przekroczyły barierę 20 oczek. Ofensywna przewaga przyjezdnych była na tyle duża, że ich wygrana nie była zagrożona. Poprowadziły je do niej Myriam Sylla i Magdalena Stysiak, które zdobyły po 13 punktów. Polska skrzydłowa popisała się 10 skutecznymi atakami, do których dołożyła 3 bloki.

Nie przełamało się Wash4green Pinerolo, które tym razem przegrało w Bergamo z miejscowym Volley’em. Wprawdzie druga odsłona dała nadzieję przyjezdnym na dobry wynik, ale w kolejnych nie poszły za ciosem i musiały zadowolić się tylko jednym ugranym setem. Pierwsze skrzypce w szeregach Volley’a grała Khalia Lanier, która wywalczyła 20 oczek. Po drugiej stronie liderką była Federica Carletti, a 9 oczek dołożyła Martyna Grajber, z czego 8 w ataku i 1 w bloku.

Atut własnego parkietu wykorzystał e-Work Busto Arsizio, który potrzebował trzech odsłon, aby pokonać Cbf Balducci Hr Macerata. Najwięcej walki było w trzeciej odsłonie, w której przyjezdne uległy rywalkom dopiero po batalii na przewagi. Mimo że gospodynie popełniły więcej błędów, to miały olbrzymią przewagę w ataku, co poprowadziło je do zwycięstwa. Prym w ich szeregach wiodła Rosamaria Montibeller, która zgromadziła 23 oczka. Wśród przegranych ponownie zabrakło w składzie Aleksandry Lipskiej.

Na zwycięską ścieżkę wróciło Reale Mutua Fenera Chieri, które we własnej hali odprawiło z kwitkiem Megabox Vallefoglia. Przyjezdne praktycznie we wszystkich elementach prezentowały się słabiej od rywalek, a siłą gospodyń był blok, którym 11 razy zatrzymywały przyjezdne. Do sukcesu poprowadził je duet Kaja Grobelna/Francesca Villani, który łącznie zdobył 25 punktów. Olivia Różański w tym spotkaniu nie zapisała się w protokole meczowym.

Il Bisonte Firenze przed własną publicznością musiało uznać wyższość Trasportipesanti Casalmaggiore. Moment słabości przyjezdnym przytrafił się w drugim secie, ale w pozostałych miały przewagę w kilku elementach. Zaczynała się ona na zagrywce, a kończyła w bloku. Ich liderką była Emilija Nikołowa Dimitrowa, która wywalczyła 21 oczek, a w przegranej ekipie wyróżniła się Britt Herbots (20 punktów).

Kolejne zwycięstwo odniósł Igor Gorgonzola Novara, który na wyjeździe pokonał w czterech setach Bartoccini-Fortinfissi Perugia. Gospodynie do walki zerwały się w trzecim secie, a w czwartym były blisko doprowadzenia do tie-breaka, ale uległy po batalii na przewagi. Siła ofensywna była po stronie faworytek, w szeregach których liderką była Ebrar Karakurt. Turecka atakująca zapisała na koncie 21 punktów. Próbowały jej odpowiadać Stephanie Samedy i Beatrice Gardini, ale nie wystarczyło to ekipie z Perugii do zwycięstwa.