Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Połączenie klubów sposobem na przetrwanie

Włochy K: Połączenie klubów sposobem na przetrwanie

fot. legavolleyfemminile.it

Kryzys finansowy spowodowany pandemią koronawirusa szczególnie odczuwalny jest we Włoszech. Spore problemy dotknęły klub włoskiej Serie A siatkarek, Lardini Filottrano. Sposobem na ich przezwyciężenie może być połączenie się z zespołem z Serie A2 z Maceraty. Zespół reprezentujący nowy klub w przyszłym sezonie miałby występować w ekstraklasie i grać w Maceracie.

O możliwości połączenia dwóch klubów od kilku dni informują włoskie media. Lardini Filottrano, które w momencie przerwania rozgrywek włoskiej Serie A siatkarek zajmowało 12. miejsce w tabeli, przeżywa spore kłopoty finansowe. Na to dodatkowo nałożył się kryzys ekonomiczny wywołany pandemią koronawirusa.Trener Filippo Schiavo już znalazł nowe zatrudnienie i od nowego sezonu poprowadzi francuski Racing de Cannes. Grecka rozgrywająca Lardini, Athina Papafotiou przenosi się do Bundesligi i grać będzie w barwach Allianz MTV Stuttgart. Do Bresci przenieść się mają środkowa Gaia Moretto i atakująca Anna Nicoletti, z kolei przyjmująca Giulia Angelina ma zostać zawodniczką Unet E-work Busto Arsizio. Laura Partenio zamierza przeprowadzić się do Brazylii i grać w zespole Sesi Bauru.

Nic na razie nie słychać o nazwiskach siatkarek i trenera, którzy mogliby zasilić zespół. Działacze Lardini Filottrano podjęli natomiast rozmowy z klubem Roana CBF Macerata, który zajął 7. miejsce w grupie B Serie A2 i w momencie przerwania rozgrywek przewodził stawce zespołów grających o utrzymanie w drugiej fazie sezonu. Celem ma być połączenie obu klubów. Powstały w ten sposób zespół miałby występować we włoskiej ekstraklasie i swoje mecze rozgrywać w Maceracie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę