Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Pewne wygrane Smarzek-Godek i Stysiak

Włochy K: Pewne wygrane Smarzek-Godek i Stysiak

W 13. kolejce rozgrywek włoskiej Serie A siatkarek pewne zwycięstwa odniosły zespoły Malwiny Smarzek-Godek oraz Magdaleny Stysiak. Igor Gorgonzola Novara wygrał w trzech setach wyjazdowe spotkanie z Unet E-work Busto Arsizio, a Savino Del Bene Scandicci pokonało 3:0 Despar Trentino w hali rywala. Imoco Volley Conegliano, z Joanną Wołosz w składzie, swój mecz rozegra dopiero we wtorek.

Igor Gorgonzola Novara tylko w pierwszym secie meczu w Busto Arsizio miał problemy. Zacięta partia rozstrzygnęła się dopiero w końcówce na przewagi na korzyść przyjezdnych. Pozostałe dwa sety dość łatwo padły łupem zespołu z Novary, który już we wtorek będzie gospodarzem turnieju Ligi Mistrzyń z udziałem m.in. Chemika Police.

Malwina Smarzek-Godek rozegrała całe spotkanie w barwach swojego zespołu, zdobywając 15 punktów. Złożyło się na ten wynik 12 punktowych ataków przy 44% skuteczności, jeden punktowy blok i dwa asy serwisowe. Również 15 punktów dla Novary zdobyła Britt Herbots, a o dwa punkty więcej na swoim koncie miała Caterina Bosetti. Było to dziewiąte ligowe zwycięstwo w tym sezonie Igor Gorgonzola, który obecnie zajmuje drugie miejsce w tabeli włoskiej Serie A.

Trzysetowe zwycięstwo odniósł również zespół Savino Del Bene Scandicci z Magdaleną Stysiak w składzie, który pokonał w wyjazdowym meczu Despar Trentino. Po pierwszym, wygranym do 21 secie w drugiej partii to gospodynie przejęły inicjatywę i dość długo prowadziły. Od stanu 21:16 przyjezdne rzuciły się jednak do odrabiania strat, doprowadziły do remisu i wygrały na przewagi 29:27. Trzeci set przebiegał już pod dyktando zespołu ze Scandicci. Polska atakująca zakończyła mecz z 14 punktami na koncie. Magdalena Stysiak skończyła 12 ataków (35% skuteczności) i popisała się dwoma punktowymi blokami. 14 punktów w zespole Savino zdobyła również Megan Courtney. Zespół ze Scandicci wciąż zajmuje 4. miejsce w tabeli, tracą punkt do Saugella Monza.

Saugella w ten weekend dość łatwo wygrała wyjazdowe spotkanie z Banca Millenium Brescia 3:0. Liderką zespołu byłą w tym meczu Lise Van Hecke (17 pkt.), która miała sporą pomoc w osobie Hanny Orthmann (13 pkt.). Z trzech punktów mogły cieszyć się również zawodniczki z Casalmaggiore, które pokonały 3:0 we własnej hali Bosca S.Bernardo Cuneo. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo i każda z trzech partii była niezwykle zacięta. Największą rolę w odniesieniu dopiero czwartego ligowego zwycięstwa odegrała Rosemaria Montibeller, która zdobyła dla gospodyń 22 punkty.

W ostatnim weekendowym meczu tej kolejki zespół Bartoccini Perugia pokonał u siebie 3:1 wyżej notowaną drużynę Il Bisonte Firenze. Liderką gospodyń w tym spotkaniu była Serena Ortolani, która punktowała 16 razy. Mecz pomiędzy Imoco Volley Conegliano a Fenerą Chieri odbędzie się dopiero we wtorek. W tej kolejce pauzował zespół Zanetti Bergamo.