Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Joanna Wołosz i Malwina Smarzek spotkają się w finale

Włochy K: Joanna Wołosz i Malwina Smarzek spotkają się w finale

Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie i zespół Malwiny Smarzek-Godek zmierzą się w finale włoskiej Serie A siatkarek. Oba zespoły po raz drugi w sobotę pokonały swych półfinałowych rywali i uzyskały awans do finału. Faworytem jest drużyna z Conegliano, która w lidze włoskiej w tym sezonie nie przegrała jeszcze meczu, a 1 maja czeka ją finał Ligi Mistrzyń z VakifBankiem Stambuł.

Nie było niespodzianki w drugim meczu półfinałowym pomiędzy Savino Del Bene Scandicci a Imoco Volley Conegliano. Tak jak kilka dni wcześniej w swojej hali, tak i w sobotę na wyjeździe faworyt pewnie wygrał 3:0 i awansował do finału włoskiej Serie A siatkarek.

Tylko w pierwszym secie podopieczne trenera Daniele Santarelliego miały nieznaczne kłopoty, bowiem gospodynie walczyły z faworytkami jak równy z równym. Ostatecznie Imoco wygrało tę partię 25:23, a w kolejnych setach już zdecydowanie dominowało na boisku, wygrywając do 19 i 15. Joanna Wołosz całe spotkanie kierowała grą swego zespołu, zdobywając również dwa punkty atakiem. Najskuteczniejsze w zwycięskiej drużynie były Paola Egonu (16 punktów) oraz Miriam Sylla (14). W zespole ze Scandicci najwięcej punktów zdobyła Magdalena Stysiak – 10. Polka skończyła właśnie tyle ataków przy 32% skuteczności w ataku.

W drugiej parze po tie-breaku w Novarze spodziewano się sporych emocji w rewanżu w Monzie. Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodyń, które wygrały pierwszego seta do 21 i sprawiły, że szanse na przedłużenie rywalizacji półfinałowej wzrosły. Drugi set mimo słabszego początku należał jednak do przyjezdnych, Igor Gorgonzola również wygrał do 21, a w kolejnych dwóch partiach nie dał już żadnych szans rywalkom. Siatkarki Saugelli Monza cały czas próbowały gonić wynik, ale końcówki należały do zespołu z Novary. Po wygranych do 19 i 23 Igor Gorgonzola wygrał całe spotkanie 3:1 i mógł cieszyć się z awansu do finału.

W zwycięskim zespole świetne spotkanie rozegrały Caterina Bosetti (17 pkt.) i Nika Daalderop (14 pkt.). Malwina Smarzek-Godek zdobyła 10 punktów, z czego 8 atakiem przy 38% skuteczności. Polska atakująca dołożyła do tego jednego asa serwisowego i jeden skuteczny blok. Smarzek-Godek po pierwszym secie została wprawdzie zmieniona w wyjściowej szóstce przez Elisę Zanette, ale w trzeciej partii powróciła już na boisko w wyjściowym składzie. W zespole z Monzy najskuteczniejsza była Lise Van Hecke, która zdobyła dla swojej drużyny 17 punktów.

Pierwszy mecz finałowy zaplanowany został na sobotę, 17 kwietnia w Conegliano. Drugi spotkanie ma odbyć się we wtorek, 20 kwietnia w Novarze. Scudetto zdobędzie zespół, który jako pierwszy dwukrotnie pokona przeciwnika.

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.