Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Joanna Wołosz i Malwina Smarzek spotkają się w finale

Włochy K: Joanna Wołosz i Malwina Smarzek spotkają się w finale

Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie i zespół Malwiny Smarzek-Godek zmierzą się w finale włoskiej Serie A siatkarek. Oba zespoły po raz drugi w sobotę pokonały swych półfinałowych rywali i uzyskały awans do finału. Faworytem jest drużyna z Conegliano, która w lidze włoskiej w tym sezonie nie przegrała jeszcze meczu, a 1 maja czeka ją finał Ligi Mistrzyń z VakifBankiem Stambuł.

Nie było niespodzianki w drugim meczu półfinałowym pomiędzy Savino Del Bene Scandicci a Imoco Volley Conegliano. Tak jak kilka dni wcześniej w swojej hali, tak i w sobotę na wyjeździe faworyt pewnie wygrał 3:0 i awansował do finału włoskiej Serie A siatkarek.

Tylko w pierwszym secie podopieczne trenera Daniele Santarelliego miały nieznaczne kłopoty, bowiem gospodynie walczyły z faworytkami jak równy z równym. Ostatecznie Imoco wygrało tę partię 25:23, a w kolejnych setach już zdecydowanie dominowało na boisku, wygrywając do 19 i 15. Joanna Wołosz całe spotkanie kierowała grą swego zespołu, zdobywając również dwa punkty atakiem. Najskuteczniejsze w zwycięskiej drużynie były Paola Egonu (16 punktów) oraz Miriam Sylla (14). W zespole ze Scandicci najwięcej punktów zdobyła Magdalena Stysiak – 10. Polka skończyła właśnie tyle ataków przy 32% skuteczności w ataku.

W drugiej parze po tie-breaku w Novarze spodziewano się sporych emocji w rewanżu w Monzie. Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodyń, które wygrały pierwszego seta do 21 i sprawiły, że szanse na przedłużenie rywalizacji półfinałowej wzrosły. Drugi set mimo słabszego początku należał jednak do przyjezdnych, Igor Gorgonzola również wygrał do 21, a w kolejnych dwóch partiach nie dał już żadnych szans rywalkom. Siatkarki Saugelli Monza cały czas próbowały gonić wynik, ale końcówki należały do zespołu z Novary. Po wygranych do 19 i 23 Igor Gorgonzola wygrał całe spotkanie 3:1 i mógł cieszyć się z awansu do finału.

W zwycięskim zespole świetne spotkanie rozegrały Caterina Bosetti (17 pkt.) i Nika Daalderop (14 pkt.). Malwina Smarzek-Godek zdobyła 10 punktów, z czego 8 atakiem przy 38% skuteczności. Polska atakująca dołożyła do tego jednego asa serwisowego i jeden skuteczny blok. Smarzek-Godek po pierwszym secie została wprawdzie zmieniona w wyjściowej szóstce przez Elisę Zanette, ale w trzeciej partii powróciła już na boisko w wyjściowym składzie. W zespole z Monzy najskuteczniejsza była Lise Van Hecke, która zdobyła dla swojej drużyny 17 punktów.

Pierwszy mecz finałowy zaplanowany został na sobotę, 17 kwietnia w Conegliano. Drugi spotkanie ma odbyć się we wtorek, 20 kwietnia w Novarze. Scudetto zdobędzie zespół, który jako pierwszy dwukrotnie pokona przeciwnika.