Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Imoco bez straty seta, tie-break dla Novary w półfinale

Włochy K: Imoco bez straty seta, tie-break dla Novary w półfinale

We włoskiej Serie A siatkarek rozpoczęła się rywalizacja półfinałowa. Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie dość łatwo w trzech setach poradziło sobie z zespołem Magdaleny Stysiak – Savino Del Bene Scandicci. Sporo emocji było w Novarze, gdzie Igor Gorgonzola z Malwiną Smarzek-Godek wygrał po tie-breaku z Saugellą Monza. Awans do finału rozgrywek dają dwa zwycięstwa w półfinale.

W pierwszej półfinałowej parze po przeciwnych stronach siatki stanęły Joanna Wołosz z Imoco Volley Conegliano i Magdalena Stysiak z Savino Del Bene Scandicci. Siatkarki z Conegliano, które w tym sezonie są niepokonane we włoskiej Serie A, są zdecydowanym faworytem do zdobycia mistrzostwa kraju.

Imoco swoją dominację udowodniło w pierwszym meczu półfinałowym, w którym wystąpiło w roli gospodarza. W pierwszym secie Joanna Wołosz i jej koleżanki cały czas miały bezpieczną przewagę, jednak moment dekoncentracji w końcówce sprawił, że przyjezdne zaczęły odrabiać straty. Ostatecznie gospodynie wygrały 25:23. W pozostałych dwóch partiach przewaga podopiecznych Daniele Santarelliego była ogromna. Imoco wygrało do 16 i do 14, zapewniając sobie pierwszą wygraną w rywalizacji półfinałowej.

Joanna Wołosz całe spotkanie kierowała grą swojej drużyny, zdobywając przy tym 4 punkty. Polska rozgrywająca dwukrotnie punktowała blokiem, miała na koncie jeden skuteczny atak, a także jednego asa serwisowego. Liderkami zwycięskiego zespołu były Paola Egonu (15 pkt.), Kimberly Hill (14 pkt.) oraz Robin De Kruijf (12 pkt.). W zespole ze Scandicci najwięcej, 10 punktów, zdobyła Magdalena Stysiak. Polska atakująca skończyła 8 ataków (35% skuteczności) oraz zapisała na swoim koncie dwa punktowe bloki.

Dużo więcej emocji było w pierwszym meczu drugiej pary półfinałowej, w którym Igor Gorgonzola Novara podejmował Saugellę Monza. Pierwszy set pod kontrolą gospodyń zespół Malwiny SmarzekGodek wygrał do 21, jednak drugą partię to przyjezdne rozpoczęły od prowadzenia 8:1 i nie dały się już dogonić. Zespół z Novary po wygraniu trzeciego seta ponownie objął prowadzenie w meczu, ale siatkarki z Monzy znów wyrównały i doprowadziły do tie-breaka. W nim mimo nie najlepszego początku Igor Gorgonzola Novara wygrał 15:10 i objął prowadzenie w rywalizacji półfinałowej.

Liderkami zespołu z Novary były Haleigh Washington (16 pkt.) oraz Caterina Bosetti (17 pkt.). Malwina SmarzekGodek zdobyła 13 punktów, z czego 12 atakiem przy 39% skuteczności. Polska atakująca dołożyła do tego jednego asa serwisowego. W zespole z Monzy najwięcej punktów zdobyły Lise Van Hecke (22) oraz Edina Begić (16).

Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.