Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Drużyna Lavariniego pokonała Vero Volley Monza

Włochy K: Drużyna Lavariniego pokonała Vero Volley Monza

W zaległym spotkaniu włoskiej Serie A Igor Gorgonzola Novara pokonał 3:1 Vero Voley Monza z Magdaleną Stysiak w składzie. Zespół z Monzy, który niedawno sprawił niespodziankę, pokonując Volley Conegliano, wraz z Savino Del Bene Scandicci znajduje się na czele tabeli. Drużyny z Conegliano i Novary tracą do prowadzącej dwójki odpowiednio 3 i 6 punktów, ale przed nimi jeszcze zaległe spotkania.

Drużyna Igor Gorgonzola Novara wróciła do gry po izolacji spowodowanej zachorowaniami na COVID-19 i od razu udowodniła, że będzie się liczyć w walce o czołowe miejsca w tabeli włoskiej Serie A. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego pokonały we własnej hali Vero Volley Monza 3:1 i zmniejszyły straty do prowadzącej dwójki.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczął zespół gości, jego grą skutecznie kierowała Anna Danesi. Punktowały Dana Rettke, Magdalena Stysiak oraz Alessia Gennari i po wyrównanym początku pierwszego seta przyjezdne odskoczyły rywalkom nawet na siedem punktów (14:21). W końcówce pierwszej partii gospodynie zaczęły powoli łapać rytm gry, jednak tę partię przegrały do 20.

Potem jednak zespół z Monzy wyraźnie stracił skuteczność w ataku, a rozkręcać zaczęły się gospodynie. Nie do zatrzymania była Ebrar Karakurt, świetnie na lewym skrzydle radziła sobie Nika Daalderop i podopieczne trenera Lavariniego bardzo pewnie wygrały drugiego seta do 17, a w trzecim rozbił rywala do 14. Nieco bardziej wyrównana walka była w czwartym, jak się okazało później, ostatnim secie tego spotkania. W końcówce Igor Gorgonzola nie pozwolił sobie jednak odebrać wygranej, zwyciężył do 21 i w całym spotkaniu 3:1.

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu odebrała Ebrar Karakurt, która zdobyła 22 punkty, atakując z 43% skutecznością. 18 punktów na swoim koncie miała Daalderop. W zespole z Monzy Magdalena Stysiak zdobyła 16 oczek (33% skuteczności w ataku), o punkt mniej miała Alesia Gennari. Drużyna gospodyń aż 9 punktów zdobyła zagrywką, z czego trzema asami serwisowymi popisała się Micha Hancock. – Monza podąża bardzo dobrą drogą. Dla nas jest to bardzo ważne zwycięstwo po przerwie spowodowanej izolacją. Cieszę się z sukcesu końcowego i reakcji zespołu po przegranym pierwszym secie – mówił po spotkaniu trener Stefano Lavarini.

W tabeli włoskiej Serie A Savino Del Bene Scandicci i Vero Volley Monza mają po 40 punktów. 37 oczek ma będący na trzecim miejscu zespół Volley Conegliano Joanny Wołosz, ale rozegrał dwa mecze mniej od prowadzącej dwójki. Drużyna z Novary ma sześć punktów straty do liderów, ale w zapasie aż trzy zaległe spotkania.

Igor Gorgonzola Novara – Vero Volley Monza 3:1
(20:25, 25:17, 25:14, 25:21)

Igor: Bosetti (12), Chirichella (9), Hancock (6), Bonifacio (6), Daalderop (18), Karakurt (22), Fersino (libero) oraz Herbots i D’Odorico (1)
Vero Volley: Stysiak (16), Gennari (15), Orro (2), Danesi (6), Rettke (8), Davyskiba (5), Parrocchiale (libero) oraz Lazović (1), Boldini, Van Hecke (7) i Candi (2)