Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: 19. wygrana Imoco, Savino poległo w Chieri

Włochy K: 19. wygrana Imoco, Savino poległo w Chieri

W miniony weekend rozegrano awansem spotkania 24. kolejki włoskiej Serie A siatkarek. Pewne zwycięstwo odniósł lider tabeli Imoco Conegliano, który pokonał na wyjeździe 3:0 Despar Trentino i po raz 19. zdobył w tym sezonie komplet punktów. Sporą niespodzianką była porażka zespołu Magdaleny Stysiak, Savino Del Bene Scandicci w wyjazdowym meczu z Fenerą Chieri. Malwina Smarzek-Godek i jej zespół mecz tej kolejki rozegrał już pod koniec grudnia.

Nadal nie ma mocnych we włoskiej Serie A siatkarek na Imoco Volley Conegliano. Zespół Joanny Wołosz rozegrał 19. spotkanie i po raz dziewiętnasty wygrał za trzy punkty. Imoco z kompletem oczek przewodzi w tabeli, mając 11 punktów przewagi nad drugim Igorem Gorgonzola Novara.

W sobotę Imoco pewnie w trzech setach wygrało w Trydencie z miejscowym Desparem. Rywalki w żadnej z trzech partii nie zbliżyły się nawet do granicy 20 punktów, a trener Danielle Santarelli dał odpocząć zarówno polskiej rozgrywającej, jaki i Paoli Egonu. Pod ich nieobecność liderką Imoco była Lucille Gicquel, która zdobyła w tym spotkaniu 21 punktów, 13 oczek na swoim koncie miała Amerykanka McKenzie Adams.

Sporą niespodziankę w niedzielę sprawił zespół Fenery Chieri, który podejmował czwartą w tabeli drużynę Savino Del Bene Scandicci. W składzie przyjezdnych po raz kolejny zabrakło kontuzjowanej Magdaleny Stysiak, mimo to Savino dobrze rozpoczęło ten mecz, wygrywając pierwszego seta do 22. Ogromne emocje towarzyszyły ostatnim wymianom drugiej partii, a długa gra na przewagi zakończyła się triumfem gospodyń, które wygrały 34:32. Zespół ze Scandicci nie zdołał się już podnieść i dość łatwo przegrał kolejne dwie partie, wyjeżdżając z Chieri bez punktów. W ekipie gospodyń 16 punktów zdobyła Kertu Laak, punkt mniej na swoim koncie miały Francesca Villani i Rhamat Alhassan. W zespole ze Scandicci najskuteczniejsze Mega Courtney i Marina Lubian zdobyły po 16 punktów. Fenera Chieri wyprzedziła swoje rywalki w tabeli i awansowała na czwartą pozycję.

Na trzecim miejscu nadal znajduje się Saugella Monza, która po wygranej 3:1 z rywalkami z Casalmaggiore zmniejszyła straty do zespołu z Novary do 4 punktów. Drużyna z Monzy wygrała pierwszego seta do 23, potem przegrała na przewagi i znów wygrała do 23. W czwartym secie gospodynie miały już ogromną przewagę (25:13), a duża w tym zasługa Lise Van Hecke, która zdobyła w tym meczu 25 punktów.

W pozostałych spotkaniach rozegranych w ten weekend Unet E-work Busto Arsizio pokonał 3:0 Zanetti Bergamo, a Bartoccini Perugia we własnej hali wygrało 3:1 z Banca Millenium Brescia. Liderką zespołu z Busto Arsizio była po raz kolejny Alexa Gray, która zdobyła 18 punktów. Z kolei zespół z Perugii do wygranej poprowadziły Serena Ortolani (14 pkt.) oraz Kenia Carcaces (13 pkt.).