Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: 15 punktów i wygrana Smarzek-Godek w zaległym spotkaniu

Włochy K: 15 punktów i wygrana Smarzek-Godek w zaległym spotkaniu

W zaległym meczu włoskiej Serie A siatkarek zespół Igor Gorgonzola Novara pokonał na wyjeździe 3:1 Delta Despar Trentino i umocnił się na drugim miejscu w tabeli. 15 punktów w tym spotkaniu zdobyła Malwina Smarzek-Godek, która dochodzi powoli do formy po przejściu COVID-19. W innym zaległym meczu Unet E-work Busto Arsizio uległo we własnej hali 0:3, świetnie spisującej się w tym sezonie, drużynie z Florencji.

W zaległym meczu 9. kolejki włoskiej Serie A siatkarek Igor Gorgonzola Novara zagrał w środę w Trydencie z Deltą Despar Trentino. Zespół z Novary po ogromnym laniu, jakie otrzymał w weekend od Imoco Conegliano potrzebował przełamania i wygranej, by odzyskać pewność siebie.

Pierwszy set jednak nie przebiegał po myśli Malwiny Smarzek-Godek i jej koleżanek. W końcówce szalę zwycięstwa przeważyły na swoją stronę gospodynie i po wygranej 25:23 objęły prowadzenie w meczu. Bardzo dobrze w ataku radziła sobie Giulia Melli, która w całym spotkaniu zdobyła 18 punktów. W drugiej partii przewaga zespołu z Novary nie podlegała jednak dyskusji. Igor Gorgonzola wygrał zdecydowanie do 14, a po wygranej w trzecim secie do 17 objął prowadzenie. W czwartej partii po wyrównanej walce przyjezdne wygrały do 22 i zapisały na swoim koncie komplet punktów.

Była to ósma wygrana Igor Gorgonzola w tym sezonie, która pozwoliła zespołowi umocnić się na drugim miejscu w tabeli Serie A. Drużyna z Novary wciąż jednak ma sporą stratę do lidera z Conegliano. Bohaterką meczu w Trydencie była zdecydowanie Britt Herbots, która zdobyła dla zwycięskiej drużyny 22 punkty. Malwina Smarzek-Godek punktowała w ataku 12 razy przy 38% skuteczności. Trzy punkty polska atakująca dołożyła również blokiem.

W innym zaległym spotkaniu włoskiej ekstraklasy Unet E-work Busto Arsizio zaskakująco gładko uległo w trzech setach na własnym terenie Il Bisonte Firenze. Bohaterką drużyny z Florencji ponownie była Sylvia Nwakalor, która zdobyła w tym meczu 22 punkty. Il Bisonte obecnie zajmuje 6. miejsce w tabeli Serie A, znacznie poniżej oczekiwań spisują się natomiast siatkarki z Busto Arsizio. Unet E-work przegrał już sześć z ośmiu rozegranych spotkań i zajmuje przedostatnie, 12. miejsce.