Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Witold Roman: Sebastian Świderski bierze na siebie dużą odpowiedzialność

Witold Roman: Sebastian Świderski bierze na siebie dużą odpowiedzialność

fot. MWZPS

– Serb jest chyba najbardziej pożądanym trenerem na rynku. Błyszczał, mimo pandemii. Właściciel Perugii Gino Sirci sięgnął po niego, mimo obowiązującego kontraktu, a my bierzemy go jako mistrzowie świata – powiedział po zatrudnieniu przez PZPS Nikoli Grbicia na stanowisku trenera męskiej reprezentacji Polski Witold Roman, były środkowy polskiej kadry.

Nikola Grbić został nowym trenerem męskiej reprezentacji Polski. Najpierw działał z Sebastianem Świderskim w ZAKSIE, a teraz będzie z nim współpracował jako z prezesem PZPS. – Sebastian Świderski bierze na siebie dużą odpowiedzialność, bo ma to, co chciał. Ciekawi mnie natomiast, jak dobrze musiało się współpracować Sebastianowi z Grbiciem w ZAKS-ie, skoro zdecydował się powierzyć mu kadrę, mimo zostawienia kędzierzynian na rzecz Perugii. Oczywiście mówimy o ludziach, którzy wygrali Ligę Mistrzów. Nie dziwi więc ich mocna więź, której nie zniszczyło wspomniane przejście Grbicia do Włoch. Inna sprawa, Serb jest chyba najbardziej pożądanym trenerem na rynku. Błyszczał, mimo pandemii. Właściciel Perugii Gino Sirci sięgnął po niego, mimo obowiązującego kontraktu, a my bierzemy go jako mistrzowie świata – powiedział Witold Roman, były środkowy polskiej kadry.Według niego dla Serba ważniejsza będzie praca z reprezentacją Polski niż prowadzenie drużyny z Perugii. – Grbić powiedział, że chce zdobyć złoty medal olimpijski jako trener. Dołożyć go do złotego krążka zdobytego jako zawodnik. Oczywiście to mu nie zaślepi pracy w klubie, na pewno będzie robił wszystko, by mieć tam w pełni uporządkowaną sytuację, ale jeśli przyjdzie mu wybierać, to mam wrażenie, że Serb będzie myślami przy większym sukcesie, jakim niewątpliwie byłby medal igrzysk. Nawet teraz pokazał, że jest w klubie, ale kadra jest tak ważna, że jest w stanie odejść z Perugii – ocenił Roman.

Odniósł się także do powołania Stefano Lavariniego na trenera żeńskiej reprezentacji Polski. – Oceniamy go, nie wiedząc do końca, jaki on jest. Prowadzi Novarę, a z reprezentacją Korei Południowej zajął czwarte miejsce na igrzyskach w Tokio. To dobrze, bo ma doświadczenie na szczeblu reprezentacyjnym. I to z drużyną z naszej półki. Przychodzi do zespołu, który ma ciekawe pokolenie. Z potencjałem wzrostowym, w ataku, do tego z jedną z najlepszych rozgrywających na świecie. Brakuje mi tylko drugiego skrzydła, ale i tak nie jest źle. W każdym razie zawodniczki są, brakuje im wyniku, a przed nami mistrzostwa świata, których jesteśmy współgospodarzem. To jest dobry moment, żeby zaczęły spełniać nadzieje. Lavarini przynosi włoską szkołę i wiarę w sukces – zaznaczył Roman.

Obaj zagraniczni szkoleniowcy polskich kadr mają współpracować z polskimi trenerami. Kto znajdzie się w sztabach biało-czerwonych? – Winiar wydaje się być odpowiednim kandydatem. Tyle że zastanawiam się, czy to nie jest trochę pocałunek śmierci. Jak popatrzymy przez pryzmat ostatnich kilkunastu lat, to polskich asystentów paru mieliśmy – Krzysiek Stelmach, Mariusz Sordyl, Radek Panas. Żadnemu z nich ta rola nie dała kopa do przodu. Nie tylko jeśli mówimy o kadrze, ale też o pracy w czołowych klubach. Mieszko Gogol, który był w sztabie Vitala, objął reprezentację Łotwy. Z całym szacunkiem, ale to peryferia. Oczywiście bycie asystentem jako przygotowanie do roli pierwszego trenera byłoby super. Idealnym przykładem jest reprezentacja USA z Johnem Speraw. Od 2008 r. był asystentem Hugh McCutcheona, a w 2013 r. został selekcjonerem i dalej nim jest – zakończył Witold Roman.

źródło: nto.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę