Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wilfredo Leon: Trzeba uważać na Japonię

Wilfredo Leon: Trzeba uważać na Japonię

Siatkarska Liga Narodów wchodzi w decydującą fazę. W sobotę Polska zmierzy się z Japonią w półfinale. – Trzeba uważać na Japonię. To bardzo niebezpieczna drużyna. Wiemy, że już z nimi wygraliśmy w Lidze Narodów, ale wiemy też, że oni potrafią grać – powiedział w rozmowie z Sarą Kalisz Wilfredo Leon.

Reprezentacja Polski rywalizację w turnieju finałowym Siatkarskiej Ligi Narodów rozpoczęła od meczu z Brazylią. W ćwierćfinale Polacy wygrali 3:0. – Myślę, że końcówka pierwszego seta była dla nas kluczowa. Bo nie jest dobrze zacząć od przegrania seta przeciwko Brazylii. Prowadziliśmy, ale w drugim secie mieliśmy kłopoty, ale udało się wrócić do naszej gry. Dalej będą zdarzać się tego typu sety, ale mam nadzieję, że nadal będziemy je wygrywać – powiedział Wilfredo Leon.

Leon był drugim najczęściej punktującym siatkarzem po polskiej stronie. W czwartkowym spotkaniu zdobył 11 punktów. Zaserwował 2 asy, trzykrotnie zapunktował blokiem. 6 punktów zdobył atakiem, ale jego skuteczność wyniosła tylko 29 % (10 % efektywności). Czy siatkarz jest zadowolony ze swojej postawy w czwartkowym meczu? – Nie do końca. W ataku nie poszło tak, jak chciałem. Brazylijczycy bardzo dobrze grali blok-obrona. Zagrywka w moim wykonaniu idealna, blok też. Inne elementy nie poszły tak, jak miały. Trzeba naprawić coś w ataku – ocenił swoją postawę przyjmujący.

Wilfredo Leon: Każdy ma być gotowy

Najwięcej dyskusji toczy się wokół przyjmujących reprezentacji Polski. W czwartek trener Grbić postawił na parę Leon-Śliwka. Czy to jest podstawowy duet na tej pozycji? – Trener decyduje, ale on wie na jaki skład postawić przeciwko której drużynie. Wie, w jakiej formie są rezerwowi. Każdy ma być gotowy. W ćwierćfinale zacząłem w wyjściowym składzie, a w kolejnym zobaczymy. Mam nadzieję, że tak, ale jeśli nie, to będę gotowy na zmianach – powiedział Leon.

W sobotę Polaków czeka mecz półfinałowy. Ich rywalem będą Japończycy, którzy mają za sobą bardzo dobrą rundę zasadniczą. W półfinale bez większych problemów Japonia pokonała Słowenię. – Trzeba uważać na Japonię. To bardzo niebezpieczna drużyna. Wiemy, że już z nimi wygraliśmy w Lidze Narodów, ale wiemy też, że oni potrafią grać. Trzeba być skoncentrowanym na każdej akcji i walczyć – zaznaczył Wilfredo Leon.