Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wilfredo Leon: Rozmowy i negocjacje w sprawie Vervy wciąż trwają

Wilfredo Leon: Rozmowy i negocjacje w sprawie Vervy wciąż trwają

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Czy VERVA Warszawa Orlen Paliwa zmieni właściciela? Okazuje się, że pomysł przejęcia klubu ze stolicy przez czołowych siatkarzy świata i reprezentantów Polski Wilfredo Leona i Michała Kubiaka, nie upadł. – Rozmowy w sprawie przejęcia Vervy wciąż trwają, nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji – powiedział Wilfredo Leon. 

Plan przejęcia klubu z Warszawy przez reprezentantów Polski ujrzał światło dzienne w lutym tego roku. Wydawało się nawet, że siatkarze osiągnęli już porozumienie z obecnym właścicielem klubu Bertrandem Jasińskim i do zamknięcia transakcji pozostały kwestie formalne. Sprawa jak dotąd nie znalazła jednak finału. Nieoficjalnie wiadomo, że znakomici siatkarze byliby skłonni wyłożyć na przejęcie VERVY Warszawa Orlen Paliwa dwa miliony złotych. Wilfredo Leon po raz pierwszy publicznie przyznał, że chce przejąć VERVĘ. Od razu dodał, że ma plan na to, co zrobić z klubem ze stolicy.  – Rozmowy w sprawie przejęcia VERVY trwają. Temat nie upadł. Zobaczymy, czy się uda zrealizować przejęcie zespołu ze stolicy. Czy już od nowego sezonu wspólnie z Michałem Kubiakiem będziemy właścicielami VERVY? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, co chcielibyśmy w tym klubie zrobić. Cały czas jednak czekamy – mówi Wilfredo Leon.Tymczasem niezależnie od pomysłu zakupu klubu z Warszawy Wilfredo Leon podjął się innego odważnego projektu. Kilka tygodni temu został większościowym udziałowcem drugoligowego klubu UMK Anioły Toruń. W odstępie maksymalnie pięciu lat chce wprowadzić zespół z Torunia do PlusLigi. Plan jest więcej niż ambitny. W stosunkowo szybkim czasie drużyna ma walczyć nawet o medale. – Jestem współwłaścicielem klubu z Torunia, mam w nim większość udziałów. To jest wielki projekt. Teraz klub występuje w drugiej lidze, ale chcemy dosyć szybko awansować do pierwszej ligi, a potem do Plus Ligi. Czasy są bardzo trudne, ale mamy taki plan, aby w najbliższych czterech, pięciu latach być już w Plus Lidze i walczyć o medale mistrzostw Polski. Poza tym otwieramy wkrótce w Toruniu Akademię dla nastolatków, która ma być przyszłością Aniołów. Pierwszy zespół i właśnie Akademia mają stanowić jeden wspólny projekt – powiedział Wilfredo Leon podczas zgrupowania reprezentacji Polski w Spale.

Autor artykułu: Zbigniew Czyż, Interia

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę