Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wiktor Nowak: W trzecim secie chyba chcieliśmy za bardzo

Wiktor Nowak: W trzecim secie chyba chcieliśmy za bardzo

Polski Cukier MKS Avia Świdnik ma już dwa zwycięstwa na swoim koncie i po 2. kolejkach TAURON 1. Ligi jest liderem tabeli. W ostatniej serii spotkań świdniczanie pokonali u siebie KRISPOL Września 3:1. – Uważam, że spotkanie stało na wysokim poziomie. Dla kibiców było to ciekawe widowisko – powiedział Wiktor Nowak, rozgrywający zespołu beniaminka.

Drużyna ze Świdnika jako beniaminek I ligi mężczyzn świetnie radzi sobie na początku sezonu 2020/21 TAURON 1. Ligi. Podopieczni Witolda Chwastynika na inaugurację rozgrywek bez straty seta pokonali na wyjeździe MCKiS Jaworzno, a w ostatnią sobotę w konfrontacji z KRISPOL-em Września pozwolili gościom ugrać tylko partię. W pozostałych trzech setach praktycznie od pierwszej do ostatniej akcji dyktowali warunki gry. – Uważam, że spotkanie stało na wysokim poziomie. Dla kibiców było to ciekawe widowisko. Pierwsze dwa sety kontrolowaliśmy. Jednak spodziewaliśmy się, że wrześnianie nie odpuszczą i będą walczyć do końca. Na szczęście mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3:1 – powiedział Wiktor Nowak, rozgrywający drużyny beniaminka i MVP meczu 2. kolejki.

Wrześnianie jedynie w trzeciej części sobotniego spotkania zdołali przechylić szalę zwycięstwa. Z czego wynikała nieco słabsza dyspozycja gospodarzy w tym fragmencie gry? – Myślę, że przeciwnicy przestali robić błędy na zagrywce i dali nam piłkę do gry. My chyba chcieliśmy za bardzo i za szybko kończyć swoje akcje. Tak bywa w sporcie, że po dwóch wygranych tak pewnie setach, w trzecim to rywale przejmują inicjatywę – zauważył siatkarz Polskiego Cukru MKS Avii.

W meczu 3. kolejki Polski Cukier MKS Avia Świdnik zmierzy się na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała. Spotkanie zaplanowano na 3 października, początek o godzinie 17.00.

źródło: tauron1liga.pl