Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pilanki z kompletem punktów, niewykorzystana szansa Wieżycy

I liga K: Pilanki z kompletem punktów, niewykorzystana szansa Wieżycy

Mają czego żałować młode siatkarki ze Stężycy. Nie wykorzystały one swoich szans na zdobycie punktów w meczu z KS Enea Piła. W trzeciej partii meczu prowadziły kilkoma punktami, pomimo tego przegrały seta oraz cały mecz w stosunku 1:3. Pilanki po tym zwycięstwie zrównały się liczbą punktów z SAN-Pajdą Jarosław.

ZAGRYWKA KLUCZEM DO ZWYCIĘSTWA

Od mocnego uderzenia rozpoczęły grę w pierwszej partii gospodynie ze Stężycy. Przy serii zagrywek Anny Fiedorowicz ekipa z Kaszub prowadziła 6:0. Sygnał do odrabiania strat dała Daria Dąbrowska, po jej ataku oraz bloku przewaga gospodyń zmalała do czterech punktów (10:6). Po asie serwisowym Aliny Bartkowskiej przyjezdne zbliżyły się do swoich rywalek na trzy punkty, przegrywały 10:13. Pilanki poszły za ciosem, lepiej zagrały na siatce, po kiwce Dąbrowskiej przegrywały 13:14. Grę przerwał trener Dawid Michor, było to dobre posunięcie tego szkoleniowca. Zespół z grodu Staszica był tłem dla swoich rywalek, miały duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Z bardzo dobrej strony pokazała się Anna Fiedorowicz, która asem serwisowym zakończyła pierwsza partię.

NIEWYKORZYSTANA SZANSA

Otwarcie drugiej partii należało do beniaminka, po asie serwisowym Emilii Szubert  było 2:0.Gospodynie doprowadziły do remisu po 2 po zbiciu Julii Hewelt. Od tego momentu obie ekipy grały punkt za punkt, żadnej z nich nie udało się zbudować przewagi. Podopieczne trenera Damiana Zemły po sprytnej kiwce w wykonaniu Oliwii Urban miały dwupunktową przewagę (10:8), którą kilka chwil później straciły. Do kolejnego remisu doszło po błędzie dotknięcia siatki przez Agnieszkę Czerwińską (11:11). Tym razem grę przerwał trener Damian Zemło. Reprymenda podziała na jego podopieczne jak kubeł zimnej wody. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Emilia Szubert, w ataku punktowała Alina Bartkowska, drużyn z Piły prowadziła 16:11. Odpowiedź Wieżycy była natychmiastowa, ciężar gry na siebie wzięła Anna Fiedorowicz doszło do remisu po 16. Pilanki myliły się w przyjęciu. Do stanu po 21 obie ekipy grały punkt za punkt. Ciężar gry na siebie wzięła Kamila Kobus, punktowała Alina Bartkowska, dzięki nim beniaminek prowadził 24:21. Sprytna kiwka Oliwii Urban zamknęła tę część meczu.

W trzecim secie spotkania gospodynie zbudowały sobie sześciopunktową przewagę (7:1). Przyjezdne miały duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków. Po tym jak została zablokowana Kamila Kobus, Wieżyca prowadziła 10:2, grę przerwał trener Damian Zemło. Po tej przerwie sytuacja na boisku zmieniła się .KS Enea piła odrzucił od siatki swoje rywalki, punktował w polu zagrywki, mogła podobać się gra Kamiii Kobus. Przyjezdne zniwelowały straty do dwóch punktów, przegrywały 9:11. Do remisu po 12 doprowadziła Alina Bartkowska. Gra falowała w najlepsze, drużyna z Kaszub odrzuciła od siatki swoje rywalki, pilanki popełniły błędy własne, przegrywały 14:20. W polu zagrywki w drużynie gospodyń dobrze spisała się Maria Spławska. Wieżyca nie wykorzystała swoich szans na wygranie seta, prowadziła 23:17 i stanęła w miejscu. Emilia Szubert wzięła na siebie ciężar gry, doszło do remisu po 23. W grze na przewagi lepsze były siatkarki z Piły, które po ataku Aliny Bartkowskiej wygrały set numer trzy.

GÓRĄ DOŚWIADCZENIE

Młode siatkarki z północnej Polski w ostatniej partii spotkania odskoczyły swoim rywalkom na trzy punkty, przyjezdne myliły się w ataku (5:2). Zespół gości wzmocnił swoją zagrywkę, punktowała w tym elemencie Daria Dąbrowska, cenne punkty w ataku zdobyła Oliwia Urban, było 12:9  dla zespołu gości. Alina Bartkowska razem z Darią Dąbrowska napędziły grę miejscowej ekipy. Do stanu 19:17 trwała przewaga pilanek. Wówczas do odrabiania strat zerwały się stężyczanki. Po ataku Fiedorowicz doprowadziły do remisu 19:19. Ataki Oliwii Urban oraz Agnieszki Czerwińskiej dały trzypunktową przewagę pilskiej ekipie. W końcówce błędy w polu zagrywki popełniła Wieżyca, w efekcie tego przegrała seta oraz cały mecz.

Wieżyca Stężyca – KS Enea Piła 1:3
(25:16, 23:25, 24:26, 23:25)

Wieżyca: Hewelt (19), Szewczyk (5), Podlaska (15), Spławska (7), Serafinowska (7), Fiedorowicz (23), Kwiecińska (libero) oraz Rowińska, Malinowska, Maciejewicz (libero)
KS: Rajewska, Czerwińska (6), Kobus (10), Daria Dąbrowska (10), Szubert (4), Bartkowska (23),  (libero) oraz Urban (15), Bogacz, Góźdź