Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wieżyca pewnie wygrała z poznaniankami

I liga K: Wieżyca pewnie wygrała z poznaniankami

Wieżyca Stężyca wygrała 3:1 z Eneą Energetykiem Poznań i zachowała szanse na grę w fazie play-off.  Gospodynie po pewnie wygranych dwóch setach mocno spuściły z tonu i przegrały partię numer trzy. W czwartej odsłonie meczu rozbiły swoje rywalki i dopisały do swojego konta cenne trzy punkty.  Dla drużyny z Wielkopolski był to ostatni mecz w 2023 roku. Porażka ta sprawiła, że Enea Energetyk Poznań znalazł się na dziewiątym miejscu.

KTO ZAGRYWA TEN WYGRYWA

W początkowym okresie gry obie drużyny grały punkt za punkt. Poznanianki po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Amelia Senica prowadziły 7:5. Odpowiedź gospodyń była natychmiastowa, Antonina Serafinowska z Anną Fiedorowicz punktowały w polu zagrywki, dzięki nim miejscowe siatkarki odrobiły straty i prowadziły 14:10. Poznanianki przy serii zagrywek Martyny Podlaskiej przegrywały 12:20. W końcówce udało im się zdobyć kilka punktów z rzędu, ale nie wystarczyło to do odrobienia strat. Blok Serafinowskiej zakończył tę część meczu.

W drugim secie spotkania Wieżyca całkowicie zdominowała boiskowe wydarzenia. Wyrównana gra trwała do stanu po 8, po czym zaczęła się wyraźna przewaga i dominacja zespołu z Kaszub. najpierw serią trudnych zagrywek popisała się Wiktoria Szewczyk. Przyjezdne w jednym ustawieniu straciły siedem punktów, miały duże problemy z przyjęciem, przegrywały 8:15. Jeszcze gorzej ich sytuacja wyglądała, gdy w polu zagrywki pojawiła się Anna Fiedorowicz. Siatkarka ta wykonała dziewięć zagrywek z rzędu, przyjezdne stanęły w miejscu, nie były w stanie przeciwstawić się swoim rywalkom. Z kretesem przegrały tę część meczu w stosunku 9:25.

ROZLUŹNIENIE WIEŻYCY

Tak wysoko wygrana partia sprawiła, że miejscowe siatakrki rozluźniły się. Ciężar gry na siebie w drużynie z Wielkopolski wzięła Kinga Ziółkowska, punktowała w bloku Anna Regulska, było 9:6 dla drużyny z Poznania. Niezawodna Anna Fiedorowicz doprowadziła do remisu po 9. Podopieczne trenera Marcina Patyka lepiej spisały się w obronie oraz w grze na siatce, po tym jak punkt w ataku zdobyła Zofia Sobanty prowadziły 17:14, a po bloku Amelii Senici 20:16. Był to moment zwrotny tego seta, gospodynie nie odrobiły strat. Punktowy blok Senici zakończył tę część meczu.

KONTROLA BOISKOWYCH WYDARZEŃ

Stężyczanki po zimnym prysznicu jakim była przegrana w partii numer trzy szybko powróciły do swojej dobrej gry. Po ataku Wiktorii Szewczyk odskoczyły poznaniankom na cztery punkty (6:2). Drużyna z  Poznania dotrzymała kroku gospodyniom do stanu 14:10. Wówczas w polu zagrywki popis gry dała Maja Malinowska, przy jej serii zagrywek Wieżyca zbudowała sobie wysoką dziesięciopunktową przewagę (20:10). Do końca seta trwała dominacja Wieżycy. Ostatni punkt w tym spotkaniu zdobyła Martyna Podlaska.

Wieżyca Stężyca – Enea Energetyk Poznań 3:1
(25:17, 25:9, 21:25, 25:12)

Wieżyca: Hewelt (4), Szewczyk (6), Podlaska (19), Spławska (12), Serafinowska (10), Fiedorowicz (13), Maciejewicz (libero) oraz Malinowska (4),, Olszewska Kwiecińska (libero)
Energetyk: Ziółkowska (1), Regulska (6), Sobanty (12), Senica (14), Niwald (9), Nastawska (2), Stryjak (libero) oraz Pietrzak, Sobalska, Chmielewska, Mokrzan (1), Bury