Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Wiesław Popik: Wszystko zweryfikuje boisko

Wiesław Popik: Wszystko zweryfikuje boisko

fot. pzps.pl

– Nie mamy wymarzonych rywalek, na pewno wiemy, że trafimy do grupy z jednym z lepszych zespołów, czyli Rosjankami albo Włoszkami. Nasza gra będzie najważniejsza – powiedziała Katarzyna Hyży, środkowa reprezentacji Polski juniorek.

Siatkarki reprezentacji Polski juniorek przygotowują się do mistrzostw Europy. Jednak wciąż towarzyszy im niepewność. Najpierw związana ona była z pandemią koronawirusa, a obecnie nadal nie wiadomo czy czempionat zostanie rozegrany. Dlatego sztab szkoleniowy musiał popracować nad motywacją zawodniczek. – Zebraliśmy się na pierwszy obóz na Mazurach. Właśnie tam zaczęliśmy tworzyć różne hasła motywacyjne. Fajnie to wyszło. Plakaty, które są w tamtej hali świadczą o tym, że dziewczyny są bardzo kreatywne i chłonne wiedzy – powiedział szkoleniowiec polskich juniorek, Wiesław Popik.Wciąż biało-czerwone czekają na ostateczną decyzję dotyczącą przeprowadzenia czempionatu Starego Kontynentu. Ma ona zapaść 15 lipca. – Cały czas czekamy na decyzję o tym, że finały mistrzostw Europy się odbędą – podkreślił trener biało-czerwonych, które nie znają jeszcze swoich rywalek. Losowanie grup ma odbyć się 23 lipca. Przesądzone jest to, że na pewno w fazie grupowej trafią na wymagającego przeciwnika jakim będą Włoszki lub Rosjanki. – Dziewczyny nie miały możliwości grać z tymi rywalkami, ale na pewno wierzą w swoje siły i umiejętności. Myślę, że wszystko i tak zweryfikuje boisko – podkreślił Popik.

Polki cierpliwie czekają na dalsze decyzje dotyczące mistrzostw Europy oraz na losowanie grup. Podkreślają, że będą walczyły z każdymi rywalkami, bez względu na to jakie przeciwniczki im los przydzieli. – Nie mamy wymarzonych rywalek, na pewno wiemy, że trafimy do grupy z jednym z lepszych zespołów, czyli Rosjankami albo Włoszkami. Ale na kogo trafimy, z tym zagramy. Nasza gra będzie najważniejsza – podsumowała z kolei Katarzyna Hyży, środkowa reprezentacji Polski.

źródło: opr. własne, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę