Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wiesław Popik: Zespół potrzebuje czasu, ale idziemy w dobrą stronę

Wiesław Popik: Zespół potrzebuje czasu, ale idziemy w dobrą stronę

fot. cev.eu

– Celem każdej drużyny, która gra w I lidze powinien być awans do TAURON Ligi. Naszym zadaniem jest właśnie dostanie się do elity i wygrywanie każdego meczu, w którym będziemy grać – powiedziała nowa przyjmująca Stali Karolina Staniszewska.

Już w pełnym składzie do zmagań w turnieju towarzyskim rozgrywanym w Mielcu przystąpiły siatkarki ITA TOOLS Stali. Dość niespodziewanie jednak w pierwszym meczu uległy Karpatom Krosno. Mimo że prowadziły 2:0, to przegrały po tie-breaku.To było pierwsze spotkanie, w którym byłyśmy w komplecie. Początek meczu był dobry w naszym wykonaniu. Wszystko szło po naszej myśli, ale rywalki się nakręciły i odwróciły losy meczu. Próbowałyśmy, walczyłyśmy, ale niestety przegrałyśmy – krótko skwitowała Karolina Staniszewska, młoda siatkarka zespołu z Mielca.

Mielczankom zimny prysznic przytrafił się w spotkaniu kontrolnym, co jest dla nich sygnałem ostrzegawczym, że w lidze żadnego przeciwnika nie będą mogły zlekceważyć. – W tym meczu trochę zabrakło walki. Po wysoko wygranym secie wydawało nam się, że wynik meczu jest już rozstrzygnięty, a okazało się, że jedna akcja przeciwnika, w której zawodniczka poszła w trybuny i wyciągnęła bardzo trudną piłkę, spowodowała, że dała sygnał swojej drużynie, że można z nami walczyć. Ostatecznie zespół z Krosna wygrał, ale mam nadzieję, że wyciągniemy z tej porażki wnioski – powiedział Wiesław Popik, trener Stali, która w drugim meczu turnieju zwyciężyła w czterech setach z rywalkami z Wieliczki.

Mimo że mielczanki wygrały turniej, to ich szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że przed nimi jeszcze wiele pracy. – Bardzo dużo mamy jeszcze do zrobienia. Musimy poprawić jeszcze przede wszystkim blok i obronę. W tych elementach mamy jeszcze duże rezerwy. Nasz zespół potrzebuje czasu, ale myślę, że idziemy w dobrą stronę. Z każdym meczem będzie coraz lepiej – ocenił nowy trener zespołu z Podkarpacia, który tylko częściowo miał wpływ na jego tworzenie. – Jak przyszedłem, to ¾ zespołu było gotowe. Udało nam się jeszcze ściągnąć młode zawodniczki. Mam nadzieję, że to połączenie rutyny z młodością będzie procentowało – dodał.

W dwóch ostatnich latach Stal była jednym z pretendentów do wywalczenia awansu do TAURON Ligi, ale musiała uznać wyższość najpierw zespołu z Opola, a później także z Tarnowa. W sezonie 2022/2023 to ona ma być najlepsza w I lidze. – Celem każdej drużyny, która gra w I lidze powinien być awans do TAURON Ligi. Naszym zadaniem jest właśnie dostanie się do elity i wygrywanie każdego meczu, w którym będziemy grać – zakończyła Karolina Staniszewska.

źródło: hej.mielec.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę