Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Wiesław Popik: Ważne, że zaczęliśmy od zwycięstwa

Wiesław Popik: Ważne, że zaczęliśmy od zwycięstwa

Reprezentacja Polski pokonała Bośnię i Hercegowinę 3:0 w pierwszym meczu grupy I mistrzostw Europy U19. – Ważne, że zaczęliśmy turniej od zwycięstwa – powiedział Wiesław Popik, trener polskiej drużyny. W niedzielę biało-czerwone zmierzą się ze Słowacją.

Polski zespół bardzo dobrze rozpoczął udział w tegorocznych mistrzostwach Europy, które rozgrywane są w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji. Polki w pierwszym swoim spotkaniu bez większych problemów pokonały w Zenicy gospodynie turnieju 3:0. Mecz trwał zaledwie 63 minuty.

Ważne, że zaczęliśmy turniej od zwycięstwa. Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 ważne było, żeby wygrać. Od początku do końca kontrolowaliśmy mecz. Droga do medalu jest długa, ale będziemy o niego walczyć – powiedział Wiesław Popik, trener reprezentacji Polski.

Z kolei Armin Bukvić, asystent trenera Bośni i Hercegowiny przyznał, że to reprezentacja Polski jest jednym z faworytów do medalu mistrzostw Europy U19.

– Na mistrzostwach zabrakło reprezentacji Włoch, która triumfowała dwa lata temu. Myślę, że można powiedzieć, iż to Polska jest jednym z faworytów do złotego medalu. Jak ocenia dyspozycję swojego zespołu? – To był pierwszy mecz naszych zawodniczek. Zagraliśmy odważnie i solidnie. Przed kolejnymi spotkaniami spróbujemy poprawić pewne rzeczy, aby pokazać się z lepszej strony – zakończył Bukvić.

źródło: pzps.pl