Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wiesław Popik: Ten sezon jest nasz

Wiesław Popik: Ten sezon jest nasz

fot. ITA TOOLS Stal Mielec

Mieleckie siatkarki okazały się najlepsze w rozgrywkach 1. ligi, co zaowocowało ich awansem do ekstraklasy. Po upływie 11 lat, drużyna powróciła na najwyższy szczebel rozgrywkowy. – Byliśmy w sezonie najrówniej grającą drużyną, dlatego wydaje mi się, że awans po prostu nam się należał. Ten sezon jest nasz – podkreślił Wiesław Popik, trener ITA TOOLS Stal Mielec.

Stal Mielec to klub ważny i zasłużony na siatkarskiej mapie Polski. Biało-niebieskie w historii swoich startów w najwyższej klasie rozgrywkowej zdobyły jeden srebrny i cztery brązowe medale. Po wicemistrzostwo Polski sięgnęły w 2000 roku, natomiast ostatni raz stanęły na podium w 2004 roku, kiedy to musiały uznać wyższość BKS-u Bielsko-Biała i Calisii Kalisz.Stal pożegnała się z siatkarską elitą w 2012 roku, gdy klub zbankrutował. Jednak w Mielcu nikt nie miał zamiaru się poddawać i postanowiono powrócić na ligowe parkiety pod nowym szyldem – Szóstka Mielec – rozpoczynając w 3. lidze. Ich postępy były imponujące, szybko uzyskano awans do 2. ligi, a następnie do 1. ligi. Z upływem czasu klub przywrócił swoją dawną nazwę – Stal – i zaczął dążyć do awansu do ekstraklasy. W dwóch poprzednich sezonach Stal była w finale play-off pierwszej ligi, ale w 2021 roku musiała uznać wyższość UNI Opole, a rok później Roleski Grupy Azoty Tarnów.

Teraz jednak nadszedł czas powrotu Stali do elity. Drużyna odniosła sukces i zdobyła awans, co oznacza, że wkrótce znów będziemy mogli cieszyć się ich występami na najwyższym poziomie siatkarskich rozgrywek. To ważne osiągnięcie dla całego klubu i dla miasta Mielca, które może być dumne z odrodzenia się siatkówki na tym szczeblu. – Zespół z Mielca udowodnił przez cały ten sezon, że absolutnie zasłużył na awans do Tauron Ligi. W turnieju finałowym pokazał stuprocentową dominację nad pozostałymi zespołami. Wielkie gratulacje dla miasta i wszystkich kibiców – powiedział Sebastian Świderski, prezes PZPS. – Widać, że to miasto też żyje siatkówką. Cieszymy się, że ta drużyna awansowała do ekstraklasy. Tym bardziej, że za kilka tygodni będzie otwarta nowa, piękna hala i Stal będzie miała gdzie grać – dodał.

– W całym sezonie przegraliśmy tylko dwa mecze, straciliśmy tylko cztery punkty. Byliśmy w sezonie najrówniej grającą drużyną, dlatego wydaje mi się, że awans po prostu nam się należał. Ten sezon jest nasz – podkreślił Wiesław Popik, trener ITA TOOLS Stal Mielec.

źródło: sportowy24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę