Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wiesław Popik: Osiągnęliśmy cel i z tego się cieszymy

Wiesław Popik: Osiągnęliśmy cel i z tego się cieszymy

fot. ITA TOOLS Stal Mielec

W Mielcu trwa turniej finałowy 1 ligi siatkówki kobiet. Jego stawką jest awans do ekstraklasy. Dzisiaj już wiadomo, że do w Tauron Lidze zagra ITA TOOLS Stal Mielec. Zespół trenera Wiesława Popika wygrał dwa pierwsze mecze 3:0 i to wystarczyło, by zapewnić sobie mistrzostwo 1 ligi.

W finale 1 ligi siatkarek rywalizują zespoły ITA TOOLS Stal Mielec, BAS Kombinat Budowlany Białystok, LOS Nowy Dwór Mazowiecki oraz Trans-Ann Płomień Sosnowiec. Zwycięzca imprezy rozgrywanej od 12 do 14 maja w Mielcu zagra w przyszłym sezonie w ekstraklasie, czyli Tauron Lidze. Oczywiście trzeba spełnić też wymogi licencyjne. Nieoficjalne informacje mówią, że dwa kluby, z którymi w turnieju rywalizuje Stal z przyczyn finansowych i organizacyjnych nie starają się o licencję na Tauron Ligę.Faworytem finału była Stal, która zdecydowanie wygrała rundę zasadniczą sezonu 2022/2023 1 ligi siatkarek. Z mielczankami chciał powalczyć LOS Nowy Dwór Mazowiecki. W pierwszym dniu turnieju, w piątek 12 maja Stal pokonała 3:0 BAS Białystok, a LOS ograł 3:2 Płomienia Sosnowiec.

W sobotę doszło do pojedynku Stali z Nowym Dworem. Mielczanki wygrały 3:0, w setach do 11, 10 i 20. Pokazały swoją wyższość. W drugim sobotnim meczu BAS Białystok uległ Sosnowcowi 2:3. I fakt, że w tym meczu doszło do tie-breaka sprawił, że ITA TOOLS Stal Mielec pewna jest awansu do Tauron Ligi – niezależnie od wyników niedzielnych meczów! – Matematyka zrobiła swoje, jest duża radość na pewno. Ale jest jeszcze mecz niedzielny i trzeba się na nim skupić, żeby dobrze ten turniej zamknąć. Dziewczyny grają bardzo dobrze. Trafiliśmy z formą i taktycznie na ten najważniejszy fragment sezonu – powiedział nam trener Stali Mielec Wiesław Popik.

Po dwóch meczach Stal ma na swoim koncie 4 punkty i stosunek setów 6:0. Trudno sobie wyobrazić, by Stal przegrała w niedzielę z Sosnowcem, ale nawet porażka 0:3 nie zabierze mielczankom wygranej w turnieju i awansu. Wówczas Stal będzie miała na swoim koncie 5 oczek i stosunek setów 6:3, czyli równy 2. W tym turnieju za wygraną przyznawane są 2 punkty, 1 za porażkę, 0 za przegraną walkowerem.

Zgodnie z tym co mówi trener Popik, matematyczne wyliczenia wskazują, że Stal jest już pewna awansu do ekstraklasy.  – Byliśmy w sezonie najrówniej grającą drużyną. Wydaje mi się, że nam się to należało. Osiągnęliśmy cel i z tego się bardzo, bardzo cieszymy. Gramy dobrą siatkówkę, walczymy. W całym sezonie przegraliśmy tylko dwa mecze, straciliśmy tylko cztery punkty. Ten sezon jest nasz, awans nam się należał, dziewczyny ciężko to wypracowały – podkreślił Wiesław Popik.

– Feta będzie w niedzielę. Miejmy nadzieję, że będzie fajnie. Ale do zagrania mamy jeszcze jeden mecz – komentowała zawodniczka Stali Katarzyna Bryda, która mecz Sosnowca z Białymstokiem oglądała w hali. – Wcześniej tak myślałyśmy, że tie-break w tym meczu oznacza awans, ale dla nas było oczywiste, że trzeba zagrać trzeci mecz, wygrać 3:0 i zamknąć temat – powiedziała.  Sygnał do radości dał drugi trener Stali Mikołaj Mariaskin. Wiesław Popik zachowywał spokój. – Nawet warga trenerowi nie drgnęła. Ale trener Mikołaj zaczął krzyczeć do nas – żartowała Bryda.

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego I ligi kobiet

źródło: hej.mielec.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę