Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Wielkie granie w Częstochowie

Wielkie granie w Częstochowie

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Zakończył się Tauron Dystrybucja Volleyball Talents Cup U-19. W Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej 4 w Częstochowie przez dwa dni rozgrywane były spotkania zespołów w kategorii do lat 19. Najlepszą spośród ośmiu drużyn okazał się SMS PZPS Spała.

Za nami niezwykle emocjonujący weekend, który stał pod znakiem siatkarskiej walki w Częstochowie w ramach Międzynarodowego Turnieju Tauron Dystrybucja   Volleyball Talents Cup U-19. Do Częstochowy zawitało siedem drużyn, w tym trzy polskie oraz cztery zagraniczne, które są wyróżniającymi się zespołami w swoich krajach.O miano najlepszego w częstochowskim turnieju walczyli włoska Diavoli Rosa, słowacki SŠŠ Trenčín, serbska Vojvodina Novi Sad, niemiecki VS Olympia 93 Berlin, Trefl Gdańsk, SMS Spała, KS Metro Warszawa oraz gospodarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Oprócz młodych i zdolnych siatkarzy, którzy już reprezentują swoje państwa w młodzieżowych reprezentacjach, nie brakowało dużych nazwisk na ławkach trenerskich. Zespół ze Słowacji prowadził Marek Kardoš, niegdyś zawodnik oraz szkoleniowiec AZS-u, z którym wywalczył europejski Puchar Challenge. Za drużynę z Gdańska odpowiedzialny był natomiast były reprezentant Polski Wojciech Grzyb. Na trybunach pojawili się natomiast między innymi Łukasz Żygadło czy Robert Szczerbaniuk.

–  Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że przy wsparciu partnera turnieju Tauron Dystrybucja, wielu sponsorów oraz miasta udało nam się w Częstochowie zorganizować tak silnie obsadzony turniej, który stał na bardzo wysokim poziomie. Za nami kilka tygodni ciężkiej pracy, by wszystko odbyło się zgodnie z planem, ale po opiniach trenerów naszych gości możemy stwierdzić, że wszystko się udało i z tego jesteśmy bardzo zadowoleni – komentował turniej Wojciech Pudo, jeden z organizatorów.

Pierwszego dnia zmagań każda z drużyn rozegrała trzy mecze. Łącznie byliśmy świadkami aż dwunastu spotkań, które wyłoniły najlepszą czwórkę turnieju. Każdy z meczów, bez znaczenia na wynik był rozgrywany do trzech setów. Po intensywnym dniu walki do strefy medalowej załapali się siatkarze SMS-u Spała, Trefla Gdańsk, AZS-u Częstochowa oraz włoskiego Diavoli Rosa. Po ciekawych i momentami bardzo zaciętych starciach do finału awansowały drużyny SMS-u Spała oraz włoska Diavoli Rosa. W wielkim finale 3:1 wygrała drużyna z Polski. W meczu o trzecie miejsce górą okazali się natomiast zawodnicy z Częstochowy, którzy pokonali 3:1 gdański Trefl.

Podczas Tauron Dystrybucja Volleyball Talents Cup U-19 łącznie rozegrano dwadzieścia meczów, a bardzo mocno obsadzony turniej stał na wysokim poziomie. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a w każdym ze spotkań wybierany był MVP.

Klasyfikacja końcowa Tauron Dystrybucja Volleyball Talents Cup U-19:

1. SMS PZPS Spała

2. Diavoli Rosa

3. Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa

4. Trefl Gdańsk

5. KS Metro Warszawa

6. Olympia Berlin

7. Vojvodina Novi Sad

8. SŠŠ Trenčín

Głównym partnerem turnieju była Tauron Dystrybucja. Turniej był objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowa – Krzysztofa Matyjaszczyka.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę