Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Wielki debiut w Lublinie

PlusLiga: Wielki debiut w Lublinie

W hali Globus im. Tomasza Wójtowicza trwa pierwszy domowy mecz Bogdanki LUK-u Lublin w PlusLidze w sezonie 2024/2025. Lublinianie rywalizują z Treflem Gdańsk. W końcówce pierwszego seta tego spotkania doszło do historycznego debiutu. Na boisku pojawił się nowy nabytek gospodarzy, reprezentant Polski – Wilfredo Leon. – Wielkie brawa w hali Globus. Wilfredo Leon na boisku w miejsce Kewina Sasaka –powiedział komentujący ten mecz na antenie Polsatu Sport 1 Adrian Brzozowski.

Zgodnie z zapowiedziami Wilfredo Leon miał być gotowy do gry na pierwszy mecz domowy Bogdanki LUK-u Lublin. W piątek, podczas spotkania inaugurującego 2. kolejkę PlusLigi przyjmujący reprezentacji Polski nie wyszedł jednak w pierwszym składzie. Siatkarz swój debiut w PlusLidze zaliczył pod koniec pierwszego seta. Wejście Leona nie odmieniło jednak losów partii i lublinianie przegrali do 23.

Krótki debiut wicemistrza olimpijskiego

Od początku spotkanie układało się po myśli gości. Z czasem lublinianie odrobili straty, ale mieli problem z przełamaniem rywali. W końcówce przy stanie 21:20 dla gdańszczan trener Botti zdecydował się na nietypową roszadę, na którą bardzo żywiołowo zareagowali kibice zgromadzeni w hali. Za atakującego Kewina Sasaka, który w tym ustawieniu stał na lewym skrzydle, wprowadzony został Wilfredo Leon. – Ciekawe. Jest para przyjmujących, zmieniany niedawno Wachnik, więc nie mógł przejść. Za Tuinstrę nie bardzo, bo Holender gra dobrze, więc pomysł trochę nowy. Lewe skrzydło nie jest mu obce, to jego pozycja – skomentował sytuację na antenie Polsatu Sport 1 Wojciech Drzyzga.

Wilfredo Leon nie pozostał długo na parkiecie. Gdy po czasie dla trenera Bottiego gdańszczanie popełnili błąd na siatce, przyjmujący reprezentacji Polski zszedł z boiska. Leon w czasie swojego krótkiego pobytu nie miał okazji dotknąć piłki. W drugim secie przyjmujący ponownie wszedł na boisko w dalszej fazie partii. Tym razem Wilfredo Leon po zagraniu na potrójnym bloku zdobył swój pierwszy punkt w PlusLidze, zmniejszając straty gospodarzy do 22:23. Siatkarz blokiem zamknął również całą odsłonę.