Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wiedeń gospodarzem EuroBeachVolley 2021

Wiedeń gospodarzem EuroBeachVolley 2021

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mistrzostwa świata w siatkówce plażowej FIVB 2017 i najważniejsze turnieje nad Dunajem przeszły już do  legendy. Po tegorocznej przerwie związanej z pandemią Wiedeń w 2021 roku będzie świętował rewelacyjny powrót – kolejną edycję CEV EuroBeachVolley.

Impreza odbędzie się w dniach 11-15 sierpnia, tuż po przełożonych igrzyskach olimpijskich w Tokio. Promotor – firma ACTS intensywnie pracuje nad koncepcją przyszłorocznego EuroBeachVolley. Wraz z  CEV i Austriackim Związkiem Piłki Siatkowej ujawnią wszystkie istotne szczegóły na konferencji prasowej, która ma się odbyć na początku 2021 roku.Hannesowi Jagerhoferowi i jego zespołowi ACTS udało się sprowadzić mistrzostwo Europy do stolicy Austrii. -Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że udało nam się osiągnąć ten plan – mówi Jagerhofer. – Jest dla nas niezwykle ważne, aby w takich chwilach wysłać pozytywną wiadomość.

Prezydent CEV Aleksandar Boričić również jest entuzjastyczny. – Nie mogliśmy trafić lepiej niż do Wiednia, gdzie odbędzie się najważniejsze wydarzenie sezonu siatkówki plażowej 2021, zaraz po przełożonych igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020. Z niecierpliwością czekamy na organizację tak ważnego wydarzenia w bezpiecznym środowisku dla wszystkich, dodając tym samym kolejny rozdział do historii sukcesu, którą Austriacki Związek Piłki Siatkowej i ACTS piszą już od wielu lat. Jestem pewien, że wszyscy zawodnicy z niecierpliwością czekają na występy w mieście, które stało się synonimem światowej klasy imprez sportowych, a zwłaszcza siatkówki plażowej Znając doświadczenie lokalnych organizatorów nie mam wątpliwości, że przyszłoroczne EuroBeachVolley będzie odnieść ogromny sukces. Pragnę podziękować miastu Wiedeń oraz austriackiemu Ministerstwu Sztuki, Kultury, Służby Cywilnej i Sportu za ich nieocenione wsparcie – pracując razem jako jeden zespół, sprawimy, że EuroBeachVolley 2021 będzie czymś wartym zapamiętania i wydarzeniem, którego dziedzictwo będzie trwać wiele lat.

Fani siatkówki plażowej nadal wspaniale wspominają edycje EuroBeachVolley 2013 i 2015, które odbyły się w innej „świątyni” siatkówki plażowej w Austrii – Klagenfurcie. – W 2021 roku chcemy pójść o krok dalej w Wiedniu – obiecuje Jagerhofer. – Oczywiście biorąc pod uwagę wszystkie środki zapobiegawcze.

Gernot Leitner, prezes Austriackiego Związku Piłki Siatkowej (ÖVV): – Po raz pierwszy od mistrzostw świata w 2017 roku tak duże międzynarodowe zawody odbędą się w Austrii. Zarząd CEV jednogłośnie przyznał Austrii EuroBeachVolley 2021. Tradycja najważniejszych międzynarodowych imprez siatkówki plażowej w Austrii jest kontynuowana. Jako Federacja Narodowa jesteśmy oczywiście szczęśliwi i wdzięczni, że ACTS jest profesjonalnym i rzetelnym partnerem, zdolnym do organizowania imprez o takiej wielkości. Dla naszych najlepszych drużyn taki domowy turniej to oczywiście świetna okazja do godnego zaprezentowania się. Data bezpośrednio po Igrzyskach Letnich w Tokio sprawi, że Mistrzostwa Europy w Wiedniu będą wyjątkową sportową ucztą.

Clemens Doppler, dwukrotny mistrz Europy na początku swojej kariery i srebrny medalista z Alexandrem Horstem na Mistrzostwach Świata 2017 w Wiedniu: – Wreszcie po edycji 2015 w Klagenfurcie mistrzostwa Europy wracają do Austrii. Rywalizacja będzie bardzo silna, ponieważ Europa jest domem dla najsilniejszych drużyn świata.. Do zobaczenia na plaży – dodał na koniec austriacki zawodnik.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved