Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wicemistrzyni Polski wzmacnia szeregi #VolleyWrocław

Wicemistrzyni Polski wzmacnia szeregi #VolleyWrocław

fot. #VolleyWrocław

Skład drużyny #VolleyWrocław na przyszły sezon został skompletowany. Klub właśnie ogłosił ostatnie nazwisko, w biało-zielonych barwach zobaczymy wicemistrzynię z minionego sezonu – Kamilę Witkowską.

Kamila Witkowska to środkowa, która jest bardzo doświadczona, jeśli chodzi o występy na parkietach ekstraklasy kobiet. W najwyższej klasie rozgrywkowej spędziła 6 sezonów. Debiutowała w roku 2014 w ekipie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Dwa kolejne lata reprezentowała barwy Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Do drużyny z Dolnego Śląska dołącza po trzech latach spędzonych w Developresie SkyRes Rzeszów, gdzie była podstawową blokującą drużyny. W rankingu środkowych w ostatnim sezonie uplasowała się na wysokim 9. miejscu z dorobkiem 52 bloków na swoim koncie. Najwięcej razy (aż 6) zatrzymała rywalki w domowym meczu przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police. Kamila Witkowska bardzo dobrze zna również realia reprezentacyjne. W minionym roku razem z drużyną polskich siatkarek zdobyła złoty medal w turnieju Volley Masters Montreux. Oprócz tego walczyła o awans na igrzyska olimpijskie podczas kwalifikacyjnego turnieju kontynentalnego we Wrocławiu 2019. Jak pamiętamy, wówczas zabrakło niewiele do otrzymania biletu do Tokio. Serbki okazały się wtedy nieco bardziej doświadczone.– #VolleyWroclaw to zupełnie nowe wyzwanie. Siatkówka we Wrocławiu ma bardzo długą historię. Jest to klub z wieloletnim stażem. Przechodził różne koleje, ale mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy walczyć o wysokie cele. Chciałabym, żeby siatkówka we Wrocławiu znów cieszyła się dużym zainteresowaniem, a ja mogłabym być częścią tej nowej historii. Mam nadzieję że wraz z dziewczynami, całym sztabem i zarządem oraz z wspaniałymi kibicami stworzymy kolektyw i będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli – powiedziała Kamila Witkowska, środkowa #VolleyWrocław. – Myślę, że transfer Kamili do naszego zespołu ucieszy kibiców. To utytułowana siatkarka o wielkich umiejętnościach, która z pewnością pomoże nam w osiągnięciu kolejnych wygranych. Transferem Kamili kończymy budowę zespołu na sezon 2020/2021. Teraz czas na rozpoczęcie przygotowań, a od września wracamy do regularnych rozgrywek – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Skład #VolleyWrocław na przyszły sezon 2020/2021 został skompletowany. Na pozycji atakującej wystąpią Małgorzata Jasek i Izabella Rapacz, a jako przyjmujące Natalia Murek, Paula Słonecka, Anna Bączyńska oraz trzy młode zawodniczki z zespołów młodzieżowych Joanna Chorąża, Julia Pańko i Julia Kleszcz. Na rozegraniu zobaczymy powracającą do Wrocławia Weronikę Wołodko i nową twarz – Adriannę Szady. Na libero wystąpią Karolina Pancewicz i Agnieszka Adamek. Skompletowana też jest pozycja środkowych: Aleksandra Gancarz, Karolina Fedorek i Kamila Witkowska. Trenerem pozostanie Wojciech Kurczyński, a pomagał mu będzie Dawid Murek.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi 2020/2021

źródło: #VolleyWrocław

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę